X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kampania informacyjna rządu ws. szczepień. Fogiel: rozwieje obawy, mity i dziwne teorie

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 07:30
- Mam nadzieję, że zdecydowana większość polityków, bez względu na barwy partyjne, jasno da wyraz temu, że szczepienie się jest w naszym najlepiej pojętym interesie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicerzecznik PiS, Radosław Fogiel.
Radosław Fogiel
Radosław FogielFoto: PR/Jedynka

Posłuchaj
22:37 [STUDIA]S4_(PCM) 2020_12_28 07_14_41_for_media.mp3 Radosław Fogiel: kampania informacyjna rządu ws. szczepień rozwieje obawy, mity i dziwne teorie (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Pierwszą serię szczepień na koronawirusa prowadziły w niedzielę 72 szpitale w całym kraju. - Możemy wreszcie zacząć myśleć o powrocie do normalności - oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

ZOBACZ TAKŻE
premier tt 1200.jpg
Premier: szczepionka to szansa na powrót do normalności

"Szczepienie się jest w naszym interesie"

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel mówił, że, "dotychczasowe wypowiedzi niektórych polityków opozycji pozwalają sądzić, że jeśli chodzi o samo zaszczepienie, klasa polityczna będzie mówić jednym głosem".

- Mam nadzieję, że zdecydowana większość polityków, bez względu na barwy partyjne, jasno da wyraz temu, że szczepienie się jest w naszym najlepiej pojętym interesie, jeśli chcemy wrócić do normalności - podkreślił polityk.

Czytaj również:

Akcja informacyjna rządu

Radosław Fogiel podkreślił, że "bardzo dobrze by było", gdyby liczba zaszczepionych w Polsce osiągnęła ok. 60-80 proc. społeczeństwa. Wyraził nadzieję, że wskaźniki dot. osób chcących się zaszczepić będą rosnąć wraz z rozwojem akcji informacyjnej rządu.

- Rząd przeprowadzi zakrojoną na szeroką skalę akcję. Nie tylko promującą, ale też informującą. Rozwiewającą mity, obawy, różne dziwne teorie nt. szczepionek, które są nam suflowane z zewnątrz - mówił poseł.  

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Radosław Fogiel (zastępca rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości)

Data emisji: 28.12.2020 r. 

Godzina emisji: 7.15

ms

Czytaj także

Prof. Włodzimierz Gut: szczepienia pozwalają na normalniejsze życie

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 19:12
- Jeżeli mamy pewność, że dana osoba odbyła chorobę to uodparnia ona równie skutecznie jak szczepionka, a czasami nawet mocniej. Jednak podanie szczepionki takiej osobie nic nie zmieni ponieważ będzie to miało charakter drugiej dawki, która wzmacnia - powiedział prof. Włodzimierz Gut, wirusolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przed rządem dużo pracy ws. informacji". Karol Gac o szczepionce na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 22:12
- Duża praca informacyjna nie tylko przed rządem, ale też przed klasą polityczną, także przed mediami, aby informować przede wszystkim. Bo to będzie decyzja każdego z nas indywidualnie, czy się zaszczepi, czy nie. Myślę, że jest wiele wątpliwości, które należy rozwiać - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta DoRzeczy.pl Karol Gac.
rozwiń zwiń