X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Weto wobec budżetu UE. Szef KPRM: polska racja stanu jest nadrzędna

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 07:38
-  Rząd chce rozwiązywać problemy w ramach dialogu, ale nadrzędną sprawą jest polska racja stanu i jej nie można poświęcić - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Michał Dworczyk
Michał DworczykFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
1200_Morawiecki_PAP.png
Premier: UE karząca słabszych to nie jest Unia, do której wchodziliśmy

Premier Mateusz Morawiecki mówił w Sejmie o potrzebie rewizji spojrzenia na Unię Europejską. Odnosił się w ten sposób do dyskusji na temat nowego budżetu Wspólnoty. Na temat trwających rozmów powiedział, iż dotyczą one wartości oraz tego, czy nasz los ma być w naszych rękach.


Posłuchaj
09:03 (PR1) 2020_11_19-07-15-40_for_media.mp3 Michał Dworczyk: polska racja stanu jest nadrzędna (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Zdaniem Michała Dworczyka "UE stanowi grupę krajów, traktujących się po partnersku, a nie grupę szantażowania czy realizacji pojedynczych projektów urzędników unijnych kosztem innych krajów". - W  dłuższej perspektywie walczymy o istnienie UE. Ona powstała jako związek krajów, które traktowały się po partnersku i na uczciwych zasadach. Dziś część krajów chce to zmienić i narzucić swoją wolę, a to może doprowadzić do rozpadu UE - powiedział szef KRPM.

Gość Polskiego Radia przyznał, że "politycy opozycji odwracają pojęcia. To premier Morawiecki walczy o rację stanu, suwerenność i samą UE". - Rząd chce rozwiązywać problemy w ramach dialogu, ale nadrzędną sprawą jest polska racja stanu i jej nie można poświęcić - dodał. 

Więcej w nagraniu.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadził: Krzysztof Świątek
Gość: Michał Dworczyk (szef KPRM)
Data emisji: 19.11.2020
Godzina emisji: 07.16

dn

Czytaj także

Negocjacje ws. budżetu UE. Europoseł PiS: propozycja niemiecka wykracza daleko poza traktaty

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 18:56
- Niestety z bliżej nieznanych powodów niemiecka prezydencja odeszła od kompromisu zawartego w lipcu tego roku i zaproponowała rozwiązanie dot. praworządności, daleko wychodzące poza wcześniejsze ustalenia. Ta propozycja wykracza poza traktaty, w tym Traktat Lizboński - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS. Gościem audycji był również Marcin Kulasek, poseł Lewicy.
rozwiń zwiń