X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zamieszki podczas Marszu Niepodległości. Szef KPRM: trwają analizy i wyjaśnianie działań policji

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 08:01
- Trzeba zawsze analizować, jak działają poszczególne instytucje państwa, jak działają służby i jeżeli okazuje się, że gdzieś są jakieś niedociągnięcia, wątpliwości, zawsze trzeba je wyjaśniać i wyciągać konsekwencje - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Michał Dworczyk
Michał DworczykFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W środę ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Podczas Marszu doszło do starć między demonstrantami a policją. Policja informowała m.in., że na rondzie de Gaulle'a w stronę policjantów poleciały kamienie i race, jedną z nich wrzucono do mieszkania przy trasie marszu, co spowodowało pożar. Komenda Stołeczna Policji informowała, że zgromadzenie pieszych jest nielegalne.

1200.jpg
Zamieszki na Marszu Niepodległości. Bąkiewicz: żądamy dymisji Komendanta Głównego Policji

Prezes Stowarzyszenia Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz mówił, że policja zachowywała się bardzo brutalnie. - Atakowała dziennikarzy, dziennikarze byli również poszkodowanymi w tej sytuacji (...) Służby powinny wyłapać chuliganów i ochraniać zgromadzenie, a nie eskalować starcie i agresję. Wobec tych skandalicznych działań żądamy dymisji Komendanta Głównego Policji.


Posłuchaj
10:42 PR1_SD_2020_11_13-07-19-37_for_media.mp3 Michał Dworczyk: trwają analizy i wyjaśnianie działań policji, trzeba wyciągać konsekwencje (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

Gość radiowej Jedynki został zapytany o postulaty dymisji komendanta głównego policji. - Wszystkie wątpliwości trzeba rozstrzygnąć i przeanalizować, trzeba powiedzieć jasno, nie ma zgody na łamanie prawa, chuligańskie wybryki, czy akty agresji, policja musi bardzo zdecydowanie reagować i będzie tak reagować - powiedział Michał Dworczyk.

Szef KPRM podkreślił, że po koniecznych analizach należy wyciągnąć konsekwencje. Zaznaczył także, że trzeba poczekać na wyniki oceny działań.

Wyniki "bardzo szybko"

- Nie powinno się komentować tej sytuacji przed zakończeniem postępowania i wyjaśnieniem sytuacji. Bez wątpienia mieliśmy do czynienia z grupami chuliganów, którzy zakłócili Święto Niepodległości, nad czym bardzo boleję - ocenił gość audycji.

Marsz Niepodległości 1200 PAP.jpg
Organizatorzy rozwiązali Marsz Niepodległości. Grupy chuliganów zaatakowały policjantów

Szef KPRM pytany był także o zranienie fotoreportera. - Toczy się w policji postępowanie wyjaśniające i mam nadzieję, że wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane. Na pewno nie powinno dojść do tego rodzaju sytuacji. Czy ta sytuacja była wynikiem błędu, czy była wynikiem celowego działania - to właśnie powinno wyjaśnić takie postępowanie - powiedział.

- Są uruchomione procedury, które mają doprowadzić do wyjaśnienia wszystkich zdarzeń, jestem przekonany, że bardzo szybko będziemy znali wyniki tych analiz i jestem też przekonany, że szybko będą wyciągnięte odpowiednie wnioski - dodał Michał Dworczyk.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadził: Krzysztof Świątek
Gość: Michał Dworczyk (szef KPRM)
Data emisji: 13.11.2020
Godzina emisji: 07.19

pg

Czytaj także

Marlena Maląg: nie może być zgody na przejawy chuligaństwa

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 08:45
- Powinniśmy uczyć młode pokolenie, jak szanować wolność i tego, że zawsze trzeba o nią dbać. Nie może być też zgody na przejawy chuligaństwa, na to, żebyśmy w tak wyjątkowym dla Polaków dniu zachowywali się w ten sposób  - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Odniosła się w ten sposób do zdarzeń, które miały miejsce wczoraj w trakcie Marszu Niepodległości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Jabłoński: Ruch Narodowy nie skorzystał z szansy pozbycia się gęby zadymiarzy

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 10:45
- Ruch Narodowy, który ciągle jest wiązany z organizowaniem jakichś zadym, miał okazję pokazać wyższy poziom odpowiedzialności, nie skorzystał z tej szansy - powiedział prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. - Z drugiej strony mieliśmy do czynienia z daleko idącą dysproporcją w działaniach policji w porównaniu do tego, co działo się podczas protestów związanych ze Strajkiem Kobiet - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyrektor Zamku Królewskiego o zamieszkach podczas Marszu Niepodległości: zbrukanie rocznicowej idei

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 14:39
- Chuligańskie wybryki, zachowania niegodne i wulgarne absolutnie nie powinny mieć miejsca podczas Marszu Niepodległości. Niestety z powodu takich postaw idea ta sięgnęła bruku - powiedział prof. Wojciech Fałkowski, historyk i dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń