X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Muzeum Krakowa tworzy wystawę przedmiotów związanych z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 09:40
Jeszcze tylko dziś można przekazać placówce obiekty, które pomogą stworzyć wspólną opowieść o pandemii koronawirusa w Krakowie.
Audio
  • Muzeum Krakowa tworzy wystawę przedmiotów związanych z pandemią koronawirusa (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Athawit Ketsak/shutterstock.com

Posłuchaj
03:53 [ PR1]PR1 (mp3) 23 październik 2020 07_39_24.mp3 Muzeum Krakowa tworzy wystawę przedmiotów związanych z pandemią koronawirusa (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Jak wyjaśnił w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Haczewski z Muzeum Krakowa, osoby związane z instytucją, którą reprezentuje, wspólnie stwierdziły, że o tym, co się dzieje od marca tego roku trzeba będzie opowiedzieć. - Od razu podjęliśmy decyzję, że przygotujemy wystawę, roboczo nazwaną "pocovidową" - wskazał.

Muzeum Krakowa od 23 września zbiera przedmioty związane z pandemią koronawirusa. W akcję włączyły się znane osoby, w tym prezydent miasta. "Jesteśmy świadkami i zarazem uczestnikami historii. Zachęcam Państwa do pozostawienia własnego świadectwa z tego czasu" - zaapelował Jacek Majchrowski.

 

Dziś (23.10) jest ostatni dzień akcji. - Mamy kurtkę, w której właścicielka dostarczała pomoc krakowianom, którzy nie mogli opuścić domu w trakcie lockdownu. - Mamy pamiętnik prowadzony od pierwszego dnia zamknięcia - wymienił Haczewski. 

"Akcja zbierania przedmiotów związanych z pandemią" 😷 W całym kraju wzrasta liczba osób chorych na COVID-19. Dziś...

Opublikowany przez Muzeum Krakowa Czwartek, 22 października 2020

Przedmioty, ale także opowieści, wspomnienia i doświadczenia (które można wysyłać na adres mailowy muzeum) z okresu pandemii posłużą do stworzenia swoistej kroniki czasu zarazy. Wystawa w Kamienicy Hipolitów ma być dostępna dla zwiedzających w pierwszym kwartale 2021 roku. 

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzą: Katarzyna Gójska i Daniel Wydrych

Autorka materiału: Maja Mazurek

Data emisji: 23.10.2020

Godzina emisji: 6.00 - 9.00

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Testy na koronawirusa. Co w przypadku pozytywnego wyniku?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 16:59
Pandemia przybiera na sile. Wiele osób może się teraz zastanawiać, czy warto wykonać komercyjny test na obecność koronawirusa, nawet jeśli się nie ma objawów. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy taki test da wynik pozytywny? I czy jest on honorowany przez lekarzy i służby sanitarne? A generalnie jak powinniśmy postępować i na co się zaszczepić?
rozwiń zwiń