X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Możliwa już w tym tygodniu". Piotr Müller o rekonstrukcji rządu

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 09:03
- Musimy połączyć kalendarz premiera i prezydenta, a pamiętajmy, że pan premier w czwartek i piątek jest w Brukseli w związku ze szczytem Rady Europejskiej - tak o terminie rekonstrukcji rządu mówił w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Müller, rzecznik rządu.
Rzecznik rządu Piotr Mller
Rzecznik rządu Piotr MüllerFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Posłuchaj
09:36 [ PR1]PR1 (mp3) 2020_28_09 08_14_26_for_media.mp3 Piotr Müller: dziś o godz. 17 odbędzie się posiedzenie Prezydium Komitetu Politycznego PiS (Jedynka/"Sygnały dnia")

 

Liderzy trzech ugrupowań prawicowych: Jarosław Kaczyński - PiS, Jarosław Gowin - Porozumienie i Zbigniew Ziobro - Solidarna Polska podpisali w Warszawie nową umowę koalicyjną. 

kaczyński 1200 pap.jpg
"Zjednoczona Prawica wychodzi ze sporu wzmocniona". Jacek Saryusz-Wolski o podpisaniu umowy koalicyjnej

- Mamy przed sobą trzy lata do kolejnych wyborów parlamentarnych i jestem zupełnie pewien, że to będą lata dobrze wykorzystane dla Polski - podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości po podpisaniu umowy.

"Zawarcie umowy ustabilizuje sytuację w naszym obozie"

O jej szczegółach mówił w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Müller, rzecznik rządu. - Porozumienie Zjednoczonej Prawicy reguluje funkcjonowanie koalicji co najmniej do kolejnych wyborów. Jestem przekonany, że to ustabilizuje sytuację w naszym obozie - stwierdził Müller.

- W umowie Zjednoczonej Prawicy istnieje deklaracja dotycząca spotkań w ramach Rady Koalicji, podczas których będziemy regularnie ustalać tematy - dodał. 

Czytaj również:

Rzecznik rządu podkreślił też, że ważnym elementem umowy jest to, "aby nie krytykować zbyt mocno w sferze publicznej wszystkich różnic, które pojawiają się w obozie władzy". - Polem do dyskusji jest Rada Koalicji - ocenił gość Radiowej Jedynki. 

Posiedzenie Prezydium Komitetu Politycznego PiS

Müller poinformował też, że dziś o godz. 17 odbędzie się posiedzenie Prezydium Komitetu Politycznego PiS. Tam można spodziewać się formalnego zatwierdzenia postanowień umowy koalicyjnej oraz podziału i wymiany poszczególnych ministerstw przypadających PiS.

Jak powiedział rzecznik, w tym tygodniu będzie możliwa także rekonstrukcja rządu. - Musimy jednak połączyć kalendarz premiera i prezydenta, a pamiętajmy, że pan premier w czwartek i piątek jest w Brukseli w związku ze szczytem Rady Europejskiej - stwierdził.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Piotr Müller (rzecznik rządu)

Data emisji: 28.09.2020 r. 

Godzina emisji: 8.15

kad

Czytaj także

Jest porozumienie w Zjednoczonej Prawicy. Nieoficjalnie: w sobotę podpisanie nowej umowy koalicyjnej

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 10:04
Nowa umowa koalicyjna Zjednoczonej Prawicy ma zostać podpisana w sobotę w południe - dowiedziała się nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa ze źródeł zbliżonych do kierownictwa PiS. Według rozmówcy PAP planowane jest wspólne oświadczenie liderów: PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia.
rozwiń zwiń