X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szef KPRM o ochronie zwierząt: liczymy na poparcie ponadpartyjne, bo sprawa jest niepolityczna

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 07:44
- W naszym przekonaniu i absolutnej większości parlamentarzystów, i jestem pewny, że głosowanie to potwierdzi, jest to ustawa potrzebna - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. W środę po południu Sejm zajmie się projektem ustawy dot. zmian w ustawie o ochronie zwierząt.
Michał Dworczyk w studiu Programu 1 Polskiego Radia
Michał Dworczyk w studiu Programu 1 Polskiego RadiaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jak powiedział gość radiowej Jedynki, ustawa zaproponowana przez PiS "wprowadza standardy obecne w wielu krajach Europy i takie, które już powinny funkcjonować w Polsce".


Posłuchaj
08:22 PR1_SD_2020_09_16-07-15-09_for_media.mp3 Michał Dworczyk: chodzi o dobro zwierząt i standardy cywilizacyjne (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Szef KPRM, odnosząc się do informacji o liście ministra rolnictwa ws. strat jakie może przynieść rolnictwu ustawa o ochronie zwierząt, zaznaczył, że nie zna treści takiego dokumentu, poza doniesieniami medialnymi. - Nie wiem, czy jest faktem, czy informacją medialną - zaznaczył.

"O wątpliwościach można dyskutować"

1200_Sejm_PAP.jpg
"Piątka dla zwierząt". Dziś Sejm zajmie się projektem ustawy

- Jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości, to oczywiste, że można o nich dyskutować, natomiast najlepszym forum do dyskusji są rozmowy wewnątrzpartyjne, a nie debata za pośrednictwem mediów - powiedział Michał Dworczyk.

Gość Polskiego Radia powiedział, że niezależnie od twego, czy w głosowaniu ustawy będzie wprowadzona dyscyplina partyjna, jego zdaniem zyska ona poparcie. - Liczymy na poparcie ponadpartyjne, bo sprawa jest niepolityczna - zaznaczył.

Głosowanie w Sejmie

Projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt oraz niektórych innych ustaw zostanie poddany głosowaniu w Sejmie w popołudniowym bloku głosowań.


futerkowe 1200.jpg
Omijali procedury, robili sobie żarty z wielu instytucji. Liziniewicz o lobby futrzarskim

Zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych oraz zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych. Dopuszcza ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych, a także wprowadza kontrolę społeczną ochrony zwierząt, bezpieczne schroniska i zabrania trzymania psów na łańcuchach. Zawiera również pomysł utworzenia rady ds. zwierząt przy MSWiA. Organ ma składać roczne sprawozdania na temat dobrostanu zwierząt.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

* * *

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Prowadzi: Grzegorz Jankowski

Gość: Michał Dworczyk (szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów)

Data emisji: 16.09.2020 r. 

Godzina emisji: 7.15

pg

Czytaj także

Nowe normy ochrony zwierząt. Zobacz, co zawiera projekt PiS

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 13:29
Zakaz hodowli zwierząt futerkowych i ograniczenie uboju rytualnego - to niektóre założenia projektu ustawy o nowych normach ochrony zwierząt. Projekt przygotowało Forum Młodych PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Omijali procedury, robili sobie żarty z wielu instytucji. Liziniewicz o lobby futrzarskim

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 16:25
- To ogromne lobby, które ma pieniądze i poparcie dużej części środowisk prawicowych - ocenił w rozmowie z Portalem PolskieRadio24.pl Jacek Liziniewicz, publicysta "Gazety Polskiej Codziennie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Najwyższy czas uregulować te sprawy". Arent o ochronie zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 09:03
- Powinniśmy iść w kierunku zachodnim, w kierunku ochrony zwierząt - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Iwona Arent, poseł PiS. Gościem audycji "Dwie strony" był także poseł PSL Dariusz Klimczak.
rozwiń zwiń