X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Minister finansów: finanse publiczne są zdrowe, nie potrzebujemy niczego ratować

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 07:37
Minister finansów zapowiedział nowelizację budżetu, "by przygotować się na przyszły rok". - Spodziewam się, że pod koniec sierpnia, we wrześniu do niej dojdzie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Tadeusz Kościński.
Minister finansów Tadeusz Kościński
Minister finansów Tadeusz KościńskiFoto: twitter.com / Ministerstwo Finansów

- Sytuacja budżetu - na te okoliczności, jakie mamy z kryzysem pandemii - jest bardzo dobra. Na koniec lipca mieliśmy prawie 127 mld na rachunkach budżetu państwa. Widać, że budżet jest bardzo płynny, już przychody z podatków są na bardzo podobnym poziomie co rok temu. Budżet państwa, finanse publiczne są na razie dość zdrowe - powiedział Tadeusz Kościński.

Posłuchaj
10:28 PR1_SD_2020_08_06-07-15-06_for_media.mp3 Tadeusz Kościński: lockdown wpłynął na wpływy z podatków z różnych powodów. Teraz już większość sektorów odrabia straty (Sygnały dnia/Jedynka.pl)

min fin mid-20723158 1200.jpg
Wykonanie budżetu w 2019 r. Minister finansów przedstawił w Sejmie sprawozdanie

Odnosząc się do kryzysu wynikającego z pandemii koronawirusa, minister ocenił, że gospodarka odrabia straty. - Oczywiście są jeszcze sektory, które nie w pełni funkcjonują, ale większość gospodarki już dość dobrze funkcjonuje - zaznaczył minister.

Nowy budżet

Tadeusz Kościński zapytany o korektę budżetu, zapowiedział, że do niej dojdzie, ale nie w celu ratowania gospodarki. 

- Pan premier wywalczył znaczącą sumę z Unii Europejskiej, która będzie płynęła do Polski na inwestycje. Pamiętajmy, że rzadko jest tak, żeby UE finansowała 100 procent inwestycji. Potrzebujemy też wkładu własnego. Przygotowujemy budżet, by jak najwięcej kosztów przerzucić na ten rok, by mieć możliwość wkładu własnego na inwestycje, które będą, mam nadzieję, już w przyszłym roku - wyjaśnił minister finansów.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Krzysztof Świątek
GośćTadeusz Kościński (minister finansów)
Data emisji: 06.08.2020
Godzina emisji: 07.15

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rusza nabór wniosków do programu "Dobry Start". Marlena Maląg: to potężne wsparcie dla rodziców i polskich rodzin

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 08:51
- Świadczenie dotyczy wszystkich uczniów do 20. roku życia, a także osób niepełnosprawnych do 24. roku życia. Gwarantem inwestowania w rodzinę i gwarantem realizacji tych świadczeń jest Karta Rodziny, podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wykonanie budżetu w 2019 r. Minister finansów przedstawił w Sejmie sprawozdanie

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 16:21
W drugim dniu ostatniego przed parlamentarnymi wakacjami posiedzenia Sejmu, posłowie omawiają sprawozdanie z wykonania budżetu państwa na 2019 rok wraz z przedstawioną przez Najwyższą Izbę Kontroli analizą. Sejmowa komisja finansów publicznych wniosła o udzielenie rządowi absolutorium w przedmiocie wykonania budżetu.
rozwiń zwiń