X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prezes PGNiG: naszym celem jest jak największa dywersyfikacja dostaw gazu do Polski

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2020 07:55
- Naszym celem jako grupy kapitałowej jest jak największa dywersyfikacja dostaw gazu do Polski, jak również uniezależnienie się od gazu rosyjskiego po 2022 roku i ten cel bardzo skutecznie realizujemy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jerzy Kwieciński, prezes PGNiG.
Audio
  • Prezes PGNiG: dbamy o bezpieczeństwo energetyczne Polaków (Sygnały dnia/Jedynka)
Jerzy Kwieciński, prezes PGNiG
Jerzy Kwieciński, prezes PGNiGFoto: Polskie Radio

Pomimo kryzysu wywołanego przez koronawirusa, największa spółka w Polsce zajmującą się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej PGNiG radzi sobie bardzo dobrze, o czym przekonywał w "Sygnałach dnia" prezes spółki, Jerzy Kwieciński.

kwieciński663.jpg
Zwycięstwo PGNiG w sporze z Gazpromem. Jerzy Kwieciński: olbrzymi sukces firmy, ale również Polski

- PGNiG w czasie pandemii za pierwszy kwartał ma bardzo dobre wyniki operacyjne, czyli te pod względem wydobycia i eksportu gazu, jak również wyniki finansowe. Pomimo pandemii firma i cała załoga działa bardzo dobrze i radzimy sobie z tym kryzysem. Dbamy o bezpieczeństwo energetyczne Polaków, aby każdy miał gaz w swoim domu, a także dbamy o to, aby ten gaz był jak najtańszy - mówił.

"Dywersyfikacja dostaw gazu do Polski"

Kwieciński przyznał, że "pandemia oczywiście odbija się na cenach". - Ceny na giełdach są obecnie 3-4 razy niższe niż rok temu, więc spadek cen gazu jest bardzo silny. Z jednej strony stanowi to trudność dla takich firm jak nasza, ale cieszy konsumentów i ma znaczenie dla transformacji energetycznej, jaka się dokonuje. Przy takich cenach warto przejść na gaz - stwierdził.

- Naszym celem jako grupy kapitałowej jest jak największa dywersyfikacja dostaw gazu do Polski, jak również uniezależnienie się od gazu rosyjskiego po 2022 roku i ten cel bardzo skutecznie realizujemy. Teraz widzimy coraz większą rolę terminalu LNG, czyli gazu ciekłego, do którego dopływają statki, którymi sprowadzamy gaz z Kataru czy z USA. Myślimy nie tylko o tym, aby gaz sprowadzać do siebie, ale również eksportować go dalej i to zaczyna się dziać - dodał.

Więcej w całym nagraniu.

***

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadząca: Grzegorz Jankowski
Gość: Jerzy Kwieciński (prezes PGNiG)
Data emisji: 27.05.2020
Godzina emisji: 07.40

dn

Czytaj także

Zwycięstwo PGNiG w sporze z Gazpromem. Jerzy Kwieciński: olbrzymi sukces firmy, ale również Polski

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 08:56
- Dzień, w którym został ogłoszony wyrok ws. sporu z Gazpromem, przejdzie do historii. Pokazuje to, że z takim gigantem też można wygrać. (…) Sukces jest olbrzymi, czekaliśmy na niego kilka lat - powiedział w Polskim Radiu 24 Jerzy Kwieciński, prezes PGNiG.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wygasł 25-letni kontrakt PGNiG z Gazpromem. "Dostawy gazu przebiegają bez przeszkód"

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 23:59
Prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Jerzy Kwieciński zapewnił, że po wygaśnięciu wieloletniej umowy między Gazpromem a spółką Europol Gaz na tranzyt rosyjskiego gazu, dostawy tego surowca do Polski przebiegają bez przeszkód.
rozwiń zwiń