X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Szef KPRM: "tarcza antykryzysowa" powinna zostać przyjęta jak najszybciej

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 08:27
Sejm w ubiegłym tygodniu przyjął ustawy, które mają uchronić Polskę przed negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa. Dziś prace nad "tarczą antykryzysową" rozpoczyna Senat. -  Jak najszybsze działania pomogą zarówno przedsiębiorcom, jak i pracownikom - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.
Audio
  • Michał Dworczyk o "tarczy antykryzysowej" (Sygnały dnia/Jedynka)
Michał Dworczyk
Michał DworczykFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Senat zajmie się dziś pakietem ustaw tworzących "tarczę antykryzysową". Przepisy uchwalone przez Sejm mają zniwelować negatywne dla gospodarki skutki epidemii koronawirusa, czyli ochronić miejsca pracy, zmniejszyć obciążenia i pomóc firmom zachować płynność finansową.

maląg marlena PR1 1200x660.jpg
Minister rodziny: wypłaty środków w ramach 500+ i 13. emerytury nie są zagrożone

- Można dyskutować nad zmianami i poprawianiem "tarczy antykryzysowej", ale naszą determinacją jest przyjąć ustawę, żeby działała już od jutra, bo sytuacja w gospodarce pogarsza się z godziny na godzinę - podkreślił Michał Dworczyk.

Gość "Sygnałów dnia" liczy na to, że "nie wygrają polityczne, koniunkturalne chęci wykorzystania tej sytuacji". - Przyjmijmy tę ustawę, a potem rozmawiajmy o wprowadzeniu ewentualnych poprawek - podkreślił szef KPRM.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzący:  Katarzyna Gójska
Gość: Michał Dworczyk (szef KPRM)
Data emisji: 30.03.2020
Godzina emisji: 08.15

mr/ag

Czytaj także

GIS apeluje: nie lekceważ zagrożenia. Jedna czwarta zakażonych koronawirusem to ludzie młodzi

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 23:36
Blisko jedna czwarta zakażonych koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia - informuje Główny Inspektorat Sanitarny. GIS apeluje o ostrożność i stosowanie się do nakazów służb sanitarnych, dotyczących zasad kwarantanny i unikania skupisk ludzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sasin o "tarczy antykryzysowej": nie można jej wpisywać w spór polityczny

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 08:05
- Apelujemy, aby opozycja się opamiętała i wokół tej sprawy nie próbowała toczyć politycznej gry. Trzeba jak najszybciej przyjąć projekt w Senacie i dać mu możliwość wejścia w życie. Tu liczą się nawet nie dni, ale godziny – mówił wicepremier Jacek Sasin o pracach nad "tarczą antykryzysową" która będzie przedmiotem dzisiejszego posiedzenia Senatu.
rozwiń zwiń