X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Liczba zakażonych może wzrosnąć lawinowo. Minister zdrowia ostrzega

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 08:20
- Musimy się przygotować na to, że w tym tygodniu będziemy mieli czterocyfrowy wynik liczby osób zakażonych koronawirusem - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Audio
  • Łukasz Szumowski o sytuacji związanej z koronawirusem (Sygnały Dnia)
Minister zdrowia Łukasz Szumowski był gościem Sygnałów dnia
Minister zdrowia Łukasz Szumowski był gościem "Sygnałów dnia"Foto: Polskie Radio
  • Łukasz Szumowski: musimy się przygotować na to, że w tym tygodniu będziemy mieli czterocyfrowy wynik liczby osób zakażonych koronawirusem
  • - Mam nadzieję, że nie będziemy mieli modelu włoskiego - mówił w radiowej Jedynce szef MZ
  • - Do wydzielonych placówek będziemy dostarczali większe ilości sprzętu ochrony osobistej, bo personel jest na pierwszej linii frontu - dodał
morawiecki 1200 pap.jpg
"Wprowadzone rozwiązania niekomfortowe, ale konieczne". Premier o koronawirusie

Od weekendu w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Zawieszone zostają międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe. Transport cargo działa; towary mają wyjeżdżać i wjeżdżać bez zakłóceń.

Od niedzieli przez 10 dni do Polski nie będą mogli wjeżdżać cudzoziemcy. Polscy obywatele mogą wracać do kraju - będą poddani 14-dniowej domowej kwarantannie.

[DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ] >>> Stan zagrożenia epidemicznego w Polsce. Sprawdź, punkt po punkcie, co to oznacza

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę późnym wieczorem o dwóch nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Łącznie potwierdzono go dotychczas u 125 osób, trzy z nich zmarły. - Mam nadzieję, że dynamika wzrostu liczby zakażonych będzie trochę mniejsza i nie będziemy mieli modelu włoskiego - powiedział na antenie radiowej Jedynki minister zdrowia Łukasz Szumowski.

- Z moich informacji wynika, że tempo wzrostu liczby chorych we Włoszech przekroczyło ich możliwości reakcji. Każdy system, niezależnie jak bogatego kraju, może okazać się niewydolny - dodał.

1200_koronawirus_szpital_PAP.jpg
Wiceminister zdrowia: wszystkie szpitale w Polsce będą odpowiednio zaopatrywane

Co ze szpitalami?

Minister Zdrowia podkreślał, że do wszystkich statystyk powinniśmy podchodzić z dystansem. - Np. w Niemczech ktoś, kto zmarł na nowotwór i miał wirusa, to za przyczynę zgonu jest wpisywany rak.- wskazywał.

Łukasz Szumowski zwracał uwagę na wielkie emocje regionalne. - Słyszałem skandaliczne wypowiedzi, że ktoś chce chronić jedno miasto kosztem drugiego. Jeżeli chcemy zwalczać koronawirusa, to powinniśmy mieć co najmniej jeden wydzielony szpital w województwie - mówił.

[ZOBACZ TAKŻE] >>> Premier: chcemy przekierowania środków na politykę spójności do walki z koronawirusem

Gość Jedynki tłumaczył co będzie wyróżniało takie szpitale. - Do wydzielonych placówek będziemy dostarczali większe ilości sprzętu ochrony osobistej, bo personel jest na pierwszej linii frontu. Państwo, jako instytucja, musi wszystkie środki skupić właśnie tam - dodał.

- Inne szpitale dostały pieniądze, żeby we własnym zakresie zakupić sprzęt, który nie musi już być tak specjalistyczny. Jeżeli nie mamy pacjenta z koronawirusem, wystarczają takie środki jakie do tej pory stosowaliśmy - dodał.

Jak się chronić przed koronawirusem (PAP) Jak się chronić przed koronawirusem (PAP)

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Łukasz Szumowski (minister zdrowia)

Data emisji: 16.03.2020

Godzina emisji: 7:40

kstar/ag

Czytaj także

"To nie czas na zabawę. Taki błąd zrobili Włosi". Minister apeluje o przestrzeganie zaleceń

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 21:23
- To nasz największy apel do ludzi młodych. Szanowni państwo: to nie jest czas na zabawę, na ferie, to nie czas wolny. Taki błąd zrobili Włosi. Oni spędzali ten czas właśnie w klubach, właśnie na imprezach. Efekt widzimy: załamanie się służby zdrowia, zgony - powiedział w programie "Gość Wiadomości" w TVP Info Łukasz Szumowski. W Polsce potwierdzono 31 przypadków zakażenia patogenem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wieczorna wideokonferencja ministra zdrowia. Tematem koronawirus

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 23:53
Minister zdrowia Łukasz Szumowski i wiceministrowie spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker i Błażej Poboży odbyli wideokonferencję z wojewodami - poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy mają zaufanie do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 14:16
Ufa mu 41,3 proc. respondentów, wobec 16,9 proc. nieufnych i 26,4 obojętnych - wynika z sondażu IBRIS przeprowadzonego na zlecenie Onetu w połowie marca, czyli już po wybuchu epidemii koronawirusa.
rozwiń zwiń