X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Dworczyk: Polacy jednoznacznie chcą reformy systemu sprawiedliwości

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2020 07:06
- PiS od lat konsekwentnie wprowadza reformę systemu sprawiedliwości. Szkoda, że opozycja bardzo instrumentalnie i cynicznie wykorzystuje to w grze politycznej wewnątrz i na zewnątrz kraju - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Audio
  • Michał Dworczyk w Programie 1 Polskiego Radia o reformie sądownictwa (Sygnały dnia/Jedynka)

PAP Warszawa marsz poparcia sądownictwo 1200.jpg
Manifestacja pod TK. Borowski: wymiar sprawiedliwości nie podlega UE, to nasze suwerenne prawo

W Warszawie odbyła się manifestacji poparcia dla reformy sądownictwa. Przebiegła ona pod hasłami "Brońmy suwerenności Polski" i "Kasta Basta" przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego. Na manifestację zarejestrowało się 5 tysięcy osób. Pod Trybunał Stanu w Warszawie przyszło na nią o wiele więcej, a wstępne szacunki z góry nie były precyzyjne, bo organizatorzy nie wymagali rejestracji do uczestnictwa w wydarzeniu. 

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przyznał, że "te kilkadziesiąt tysięcy osób, które demonstrowało, popierając reformę sądów, to kropla w morzu tych wszystkich, którzy widzą potrzebę zreformowania systemu sprawiedliwości. Ostatnie badania to potwierdzają. Blisko 75 proc. Polaków chce, aby sędziowie ponosili odpowiedzialność w przypadku popełniania błędów, nadużyć."

>>> [CZYTAJ TAKŻE] "Pierwsze zadanie, które spoczęło na naszych barkach". Senator PiS o sądownictwie

- PiS od lat konsekwentnie wprowadza reformę systemu sprawiedliwości. Szkoda, że opozycja bardzo instrumentalnie i cynicznie wykorzystuje to w grze politycznej wewnątrz i na zewnątrz kraju. Ta ustawa nie jest kagańcowa, nie odbiera nikomu możliwości wypowiadania się. Tworzy ona możliwość reagowania w sytuacji, gdy ktoś chce naruszyć porządek prawny - mówił gość audycji.

Michał Dworczyk stwierdził, że "opozycja bardzo aktywnie działa na forum międzynarodowym starając się wciągać w politykę krajową niektórych naszych partnerów i urzędników unijnych". - To przykład działania na szkodę Polski, ale nie ma to żadnej podstawy prawnej. Prawo jest po naszej stronie. Gdyby okazało się, że w sposób bezprawny jakiekolwiek ciało unijne, czy inne, próbuje ingerować w sprawy zastrzeżone dla polskiego parlamentu, rządu, będziemy reagować - dodał. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której szef KPRM mówił również o 13. emeryturze oraz wyborach prezydenckich.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Michał Dworczyk (szef KPRM)

Data emisji: 10.02.2020

Godzina: 7.14

dn/ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sąd złagodził pedofilowi karę o 10 lat. Minister sprawiedliwości zapowiada kasację

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 08:25
- Ten wyrok jest skandaliczny. Czas na to, aby podawać nazwiska sędziów. To jest władza i czas, aby wzięła odpowiedzialność za swoje decyzje - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Borowski: wymiar sprawiedliwości to skamielina, nieruszona ręką reformy

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2020 09:01
- Chcemy podziękować panu prezydentowi za to, że podpisał tę ustawę, ale to jest początek drogi, początek reformy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Adam Borowski, przewodniczący warszawskiego Klubu "Gazety Polskiej". - Reformy sądów nie przeprowadzono od 30 lat - ocenił.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Manifestacja pod TK. Borowski: wymiar sprawiedliwości nie podlega UE, to nasze suwerenne prawo

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2020 14:30
- Nie prosimy, a żądamy kontynuowania reformy wymiaru sprawiedliwości - powiedział działacz opozycyjny PRL Adam Borowski podczas manifestacji poparcia dla reformy sądownictwa. Przebiegła ona w Warszawie pod hasłami "Brońmy suwerenności Polski" i "Kasta Basta" przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego.
rozwiń zwiń