X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Olbrzymi sukces Andrzeja Dudy". Beata Kempa o wizycie Emmanuela Macrona

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 08:25
-  Myślę, że wizyta prezydenta Francji ma dla nas, dla Europy ogromne znaczenie. To przełom w relacjach polsko-francuskich. To również olbrzymi sukces prezydenta Andrzeja Dudy - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia europoseł PiS Beata Kempa.
Audio
  • Beata Kempa: ta wizyta to przełom w relacjach polsko-francuskich (Sygnały dnia/Jedynka)
Prezydent RP Andrzej Duda oraz prezydent Francji Emmanuel Macron
Prezydent RP Andrzej Duda oraz prezydent Francji Emmanuel MacronFoto: PAP/Leszek Szymański
Duda Macron twitter 1200.jpg
Media zagraniczne: wizyta Emmanuela Macrona w Polsce jest ważna dla Europy

Po pierwszym dniu wizyty Emmanuela Macrona w Polsce francuskie media podkreślają przełomowy charakter wizyty prezydenta Francji. "Le Figaro" zauważa "wyraźne zbliżenie" na linii Paryż-Warszawa i podkreśla obecność nie tylko prezydenta, ale także czterech kluczowych ministrów francuskiego rządu, co według dziennika ma świadczyć o randze wydarzenia.

- Myślę, że wizyta prezydenta Francji ma dla nas, dla Europy ogromne znaczenie. To przełom w relacjach polsko-francuskich. To również olbrzymi sukces prezydenta Andrzeja Dudy. Jesteśmy w takim momencie politycznym, kiedy brexit stał się faktem. W tym momencie te wzajemne relacje, którą mogą skutkować współpracą na różnych polach, mogą iść naprzód na polach politycznych, gospodarczych czy militarnych - co szczególnie wybrzmiało podczas tej wizyty - podkreśliła polityk.

Rola Andrzeja Dudy

macr123.jpg
Wiceminister rozwoju: prace w Trójkącie Weimarskim są korzystne dla Polski

Beata Kempa zaznaczyła, że "Andrzej Duda doskonale dba o sprawy Polski". - Rozmawia z prezydentem kraju, który odgrywa kluczową rolę w Unii Europejskiej. (...) Wizja Emmanuela Macrona dotycząca Europy, która ma być bardziej wspólna, federalistyczna - w tym przypadku ważna jest jeszcze jedna deklaracja. Prezydent Francji zaproponował, żeby w najbliższym czasie odbył się szczyt Trójkąta Weimarskiego - podkreśliła.

- To jest ważny komunikat. Trzeba rozmawiać. Te rozmowy po wielu, wielu latach rozpoczęły się. W tej sytuacji dobrze, że nastąpiło takie odmrożenie, odwilż w tych stosunkach. Na pewno nasze zdanie co do kształtu Europy - szczególnie po brexicie - jest bardzo ważny. Trzeba szanować Europę Ojczyzn - to jaki wnosimy wkład, jak ubogacamy ten rejon swoją kulturą, gospodarką i wizją - mówiła rozmówczyni Programu 1 Polskiego Radia.

Podczas audycji poruszono również temat brexitu oraz działań opozycji.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadzący: Piotr Gociek
Gość: Beata Kempa (europoseł PiS)
Data emisji: 04.02.2020
Godzina emisji: 08.15

PR1/PAP/pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: prezydent Francji przyciąga Polskę do Trójkąta Weimarskiego i współdecydowania o UE

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 06:00
- Wizytę prezydenta Francji Emmanuela Macrona można uznać za pozytywny sygnał – Francja stara się szukać dróg porozumienia z Polską, idziemy w stronę zacieśnienia współpracy – obie strony przejawiają zainteresowanie kontynuacją tego kursu – ocenił Łukasz Polinceusz z Centrum Stosunków Międzynarodowych w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl. - Zobaczymy, czy wizyta przyniesie spodziewane efekty - zaznaczył.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostatni dzień wizyty Macrona w Polsce. Wygłosi wykład na UJ

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 05:00
Francuski prezydent Emmanuel Macron uda się we wtorek do Krakowa. W drugim i zarazem ostatnim dniu wizyty w Polsce polityk zwiedzi Zamek Królewski na Wawelu oraz wygłosi wykład na Uniwersytecie Jagiellońskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef gabinetu politycznego premiera: wizyta prezydenta Macrona przełomem

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 08:22
- Nie sprawdziły się oczekiwania opozycji, że wizyta prezydenta Francji będzie wielką klapą. Były bardzo dobre spotkania Emmanuela Macrona z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim - mówił w Polskim Radiu 24 szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Krzysztof Kubów.  
rozwiń zwiń