X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Miller o demonstracjach we Francji: jakiś organ PE może się tym zainteresować

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 08:30
- Nie podobają mi się obrazki z Francji, tak samo jak nie podobają mi się podobne obrazki z Polski. Służby porządkowe często interweniują nieproporcjonalnie do zagrożenia - mówił w Programie 1 Polskiego Radia europoseł Lewicy Leszek Miller.
Audio
  • Leszek Miller, europoseł Lewicy o demonstracjach we Francji (Jedynka/Sygnały Dnia)

We Francji policja użyła siły wobec prawników i adwokatów znajdujących się w budynku sądu w Paryżu. Na ulicach dochodziło do brutalnych pacyfikacji protestujących ludzi, tzw. żółtych kamizelek. Katarzyna Gójska zapytała swojego gościa, czy działania francuskich władz są praworządne.

1200_policja_Francja_PAP.jpg
Bielan: przykład Francji pokazuje podwójne standardy UE ws. praworządności

Leszek Miller powiedział, że nie podobają mu się takie działania, dodając jednocześnie, że do podobnych zdarzeń dochodzi w Polsce. Prowadząca audycje dopytywała, czy w Polsce sędziowie też są szarpani przez służby. - Nie mówię konkretnie o sędziach, mówię o obywatelach Rzeczypospolitej, którzy od czasu do czasu w Polsce demonstrują. Są potem wzywani do wymiaru sprawiedliwości, gdzie się ich przesłuchuje, są sprawy sądowe - mówił polityk.

"PE czeka na informacje"

Europoseł Lewicy dodał, że nie podobają mu się sceny, kiedy siły porządkowe brutalnie interweniują czy to dotyczy np. Hiszpanii, czy Polski.

CZYTAJ TAKŻE: "Dochodzi do zamachu na naszą suwerenność". Krzysztof Sobolewski o postawie instytucji unijnych wobec Polski>>>

Na pytanie dziennikarki, dlaczego Parlament Europejski nie zajmuje się sprawą bitych prawników i zabitych demonstrantów we Francji, Leszek Miller powiedział, że jakiś organ PE zawsze może się tym zainteresować. - Być może czeka na kolejne informacje, dokumenty. Są odpowiednie instytucje Parlamentu Europejskiego i zaręczam, że są ludzie, którzy śledzą tę sytuację - zapewniał Leszek Miller.

Francuzi kontrolują polskie firmy

Katarzyna Gójska pytała też Leszka Millera o publikację "Rzeczpospolitej". "Francuscy inspektorzy pracy dostali w ostatnim czasie od władz polecenie, by rzucić inne zajęcia i skupić się na kontrolowaniu firm z Europy Środkowo-Wschodniej, w tym z Polski. Te z powodzeniem konkurują z lokalnymi przedsiębiorcami z branży budowlanej, opiekuńczej czy w usługach" - informuje dziennik.

- Jeżeli to jest jakiś przejaw dyskryminacji, to jakże piękny teren interwencji dla polskiego rządu się otwiera. Polska wstała z kolan i polski rząd ma wspaniałą okazję, by rozpocząć rozmowy z odpowiednimi instytucjami francuskimi, z rządem francuskim i temu zdecydowanie się przeciwstawić - mówił europoseł Lewicy.

Polityk dodał, że jeżeli rząd będzie miał problem z przekonaniem francuskich partnerów, to stronnictwo, które reprezentuję, chętnie się do tego przyłączy. - Ale najpierw rząd - skwitował.

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Leszek Miller (europoseł KE)

Data emisji: 17.01.2020

Godzina emisji: 8.15

pkur/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Andrzej Anusz: gdyby TSUE zamroził Izbę Dyscyplinarną byłby to precedens

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 22:00
- Mamy spór polityczny a dzisiejsza decyzja Komisji Europejskiej zaostrza ten spór – mówił w Polskim Radiu 24 politolog, dr Andrzej Anusz. Gościem programu był też prof. Łukasz Młyńczyk.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

KE złoży wniosek do TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej. Jest uzasadnienie

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 14:07
- Funkcjonowanie Izby Dyscyplinarnej SN tworzy ryzyko "nieodwracalnej szkody" dla polskich sędziów. To powód, dla którego KE wystąpiła do TSUE o środki tymczasowe - oświadczył w środę w Brukseli rzecznik Komisji Europejskiej Christian Wigand.
rozwiń zwiń