X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Rzecznik rządu o rezolucji PE: to polityczne uderzenie w Polskę

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 07:20
- Szkoda, że uczestniczą w nim polscy europosłowie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do decyzji Parlamentu Europejskiego wobec Polski i Węgier.
Audio
  • Rzecznik rządu Piotr Muller o rezolucji Parlamentu Europejskiego (Sygnały dnia/Jedynka)

Jak podkreślił gość "Sygnałów Dnia", zarzuty wobec Polski i reformy sądownictwa już się pojawiały. - Działania Parlamentu Europejskiego odbieramy jako działania o charakterze politycznym i partyjnym i zderzenie myślenia "stara Unia" i "nowa Unia", choć tego podziału już dawno nie ma - powiedział Piotr Müller.

buzek kopacz 1200 pap.jpg
Rezolucja przeciwko Polsce. Kto z europosłów głosował "za"

Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję w sprawie praworządności w Polsce i na Węgrzech, w której stwierdza, że sytuacja w obu państwach się pogarsza i apeluje do KE oraz Rady UE o wykorzystanie dostępnych narzędzi, by wyeliminować ryzyko naruszania wartości unijnych.

- Takie działanie jest szkodliwe, a jeszcze większy jest smutek z tego powodu, że uczestniczą w nim również posłowie do PE z Polski - ocenił rzecznik rządu.

Piotr Müller wyraził zaniepokojenie "radością niektórych posłów do Parlamentu Europejskiego, którzy próbują tworzyć mechanizm, który będzie mechanizmem politycznego uderzenia w Polskę". - Wiemy doskonale, że ocena praworządności ma charakter bardzo restryktywny. W niektórych opiniach jest nawet wskazane, że krajom zachodnim wolno więcej - powiedział polityk.

pe 1200 pap.jpg
Ryszard Czarnecki o rezolucji PE ws. praworządności: ona nie ma znaczenia

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Piotr Müller (rzecznik rządu)

Data emisji: 17.01.2020

Godzina emisji: 07.15

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ryszard Czarnecki o rezolucji PE ws. praworządności: ona nie ma znaczenia

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 17:44
– Rezolucja Parlamentu Europejskiego ws. praworządności nie ma żadnego formalnego wpływu – mówił w Programie Trzecim Polskiego Radia Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. Do przyjętego dokumentu odniósł się również Bogusław Liberadzki, europoseł Koalicji Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: jest grupa sędziów, która zapomniała, jaka jest ich rzeczywista rola

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 20:20
- Wymiar sprawiedliwości musi zostać naprawiony. Nie może być tak, że ludzie mówią, że sądy są niesprawiedliwe i źle działają - podkreślił prezydent Andrzej Duda podczas czwartkowej wizyty w Opolu Lubelskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PiS: Polska suwerenna, wolna, w UE to ta przyszłość, o którą musimy walczyć

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 20:30
- Polska suwerenna, wolna, w UE, we wspólnocie wolnych państw i wolnych narodów, to jest ta przyszłość, o którą musimy walczyć i którą wywalczymy - powiedział w Starachowicach prezes PiS Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń