X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sasin: opozycja sama nie wierzy, że ustawa ws. sędziów ma mieć dramatyczne skutki

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2019 07:20
– Poprawki, które sformułował do tego projektu wicepremier Jarosław Gowin zostały uzgodnione z całym środowiskiem politycznym Zjednoczonej Prawicy  – powiedział w "Sygnałach dnia" wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Audio
  • Jacek Sasin: konsultowaliśmy w Zjednoczonej Prawicy poprawki w ustawie dyscyplinującej (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Sejmowa komisja sprawiedliwości za dalszym procedowaniem projektu ustawy o ustroju sądów powszechnych i Sądzie Najwyższym
  • – Ta ustawa jest niezbędna – podkreślił Jacek Sasin
  • W jego opinii, opozycja podczas obrad prowadziła "ciągłą awanturę"
  • Wskazał, że obóz Zjednoczonej Prawicy konsultował poprawki do projektu

Sejmowa komisja sprawiedliwości pozytywnie zaopiniowała projekt PiS nowelizujący ustawy sądowe. Przyjęła 22 poprawki zgłoszone przez posłów Zjednoczonej Prawicy. Odrzucono ponad 80 poprawek opozycji, które mają być przedstawione w drugim czytaniu w Sejmie jako wnioski mniejszości. 

Jacek Sasin mówił, że "ta ustawa jest niezbędna, żeby polski wymiar sprawiedliwości w ogóle działał i żeby dać obywatelom poczucie stabilizacji". – Niestety ze strony opozycji trudno oczekiwać jakiejkolwiek konstruktywnej pracy – dodał. Zarzucił politykom opozycji obstrukcję, "ciągła awanturę", "próbę zerwania obrad".

CZYTAJ RÓWNIEŻ
pap komisja sejm 1200.jpg
Projekt PiS ws. sądów pozytywnie zaopiniowany. Całonocne obrady komisji

"Hipokryzja opozycji"

Ze względu na nieobecność części posłów PiS opozycja mogła sprawić, że poselski projekt nowelizacji ustaw sądowych nie byłby głosowany w czwartek na posiedzeniu Sejmu. Tak się jednak nie stało, a to z powodu braku 30 jej reprezentantów na sali plenarnej Sejmu.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Wiceminister rozwoju: nie można dopuścić do anarchizacji systemu

Wicepremier uważa, że fakt ten "pokazuje hipokryzję opozycji". – Spora część posłów opozycji nie przychodzi na obrady. To pokazuje, że oni sami nie wierzą, że ta ustawa ma mieć tak dramatyczne skutki, jak o tym mówią – ocenił Jacek Sasin.

Zaznaczył także, że Zjednoczona Prawica przyjrzy się przypadkom tych posłów koalicji, którzy nie zjawili się na głosowaniu. – To nauczka na następne posiedzenia, dla nas wszystkich. Trzeba być obecnym, miejsce parlamentarzystów jest w Sejmie – wskazał.

CZYTAJ RÓWNIEŻ
opozycja sejm pap 1200.jpg
Opozycja przegrała głosowania przez nieobecność. Budka: dostali kary finansowe

Uzgodnione poprawki

Minister aktywów państwowych mówił też o poprawkach do ustawy ws. sądownictwa. Część z nich zaproponowali posłowie Porozumienia, jak zapewnia Jacek Sasin, popierają oni wprowadzenie ustawy. 

– Te poprawki, które sformułował do tego projektu wicepremier Jarosław Gowin zostały uzgodnione z całym środowiskiem politycznym Zjednoczonej Prawicy, Prawem i Sprawiedliwością, ale również Solidarną Polską – zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której mowa była również o cenach za prąd oraz sytuacji w NIK.

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Gość: Jacek Sasin (wicepremier)

Data emisji: 20.12.2019

Godzina emisji: 7.15

msze, IAR, PAP/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Liziniewicz: reformę sądownictwa przeprowadzono częściowo

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2019 21:30
- Zgadzam się z tym, że reforma sądownictwa na tę chwilę nie przynosi skutków dla obywateli. Mamy już któryś "sezon" tej reformy - powiedział w PR24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej". Gościem audycji był także Adam Buła ("Polska The Times").
rozwiń zwiń