X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Debata o LGBT. Beata Kempa: ta ideologia dość podstępnie wchodzi do naszego kraju

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 07:42
- Nie chcemy, by ideologia gender pojawiła się w Polsce w zmasowanym charakterze. Dlatego, że widać, jakie przynosi skutki na Zachodzie i jak jest zgubna jej mocna ekspansja - powiedziała w "Sygnałach dnia" Beata Kempa, europoseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Beata Kempa o debacie poświęconej ideologii LGBT i gender (Sygnały dnia/Jedynka)

W poniedziałek w Krakowie odbyła się zorganizowana przez europosłów Patryka Jakiego i Beatę Kempę debata "Ideologia LGBT i gender. Doświadczenia państw UE i polityka UE". Do wydarzenia pierwotnie miało dojść na Uniwersytecie Jagiellońskim, jednak uczelnia nie wydała na to zgody. Na debatę zgodziły się za to władze Uniwersytetu Papieskiego.

pap_jaki_kempa1200.jpg
Ostra wymiana zdań podczas debaty z Patrykiem Jakim i Beatą Kempą o LGBT

- Zaproponowaliśmy Uniwersytetowi Jagiellońskiemu i jego studentom taką debatę. Chcieliśmy, by była ona szeroka, bo też sprawa jest bardzo poważna. Niestety, uczelnia nam odmówiła - powiedziała Beata Kempa.

Europoseł żałowała, że UJ nie zgodził się na dyskusję o ideologii LGBT i gender w swoich murach. – Dlatego że widać, jakie skutki przynosi na Zachodzie i jak zgubna jest mocna jej ekspansja. Nie chcemy, by pojawiła się w Polsce w zmasowanym charakterze. Ideologia LGBT, zresztą dość podstępnie, wchodzi do naszego kraju i warto pokazać jej negatywne strony. Niestety, odpowiedź UJ była lakoniczna. Szkoda, bo oczekiwaliśmy zdecydowanie wyższego poziomu - podkreśliła Beata Kempa.

"To pójście w nicość"

Debata na Uniwersytecie Papieskim rozpoczęła się od ostrej wymiany zdań między publicznością a działaczami praw mniejszości seksualnych. Osoby te trzymały w rękach plakaty z napisami "Człowiek to nie ideologia" i przypominały, że nie domagają się przywilejów, a równości. Zdaniem Beaty Kempy zachodzi tu nieporozumienie.

- To, że istnieją osoby o odmiennej orientacji seksualnej i funkcjonują w naszych środowiskach, jest oczywiste. Jednak czym innym jest domaganie się przywilejów. To kwestia wymagań owej ideologii, która łapie w sieć różnych ludzi. To tak naprawdę inżynieria nowego człowieka i pójście w nicość - tłumaczyła europoseł z ramienia PiS.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] "Ponad 7 mln zł z budżetu Warszawy dla ruchów LGBT". Kaleta przedstawił raport

Podkreśliła, że państwo musi szanować każdego obywatela, jednak musi też mieć na uwadze dobro familii. - Państwo inwestuje w rodzinę, a ta ideologia, jeśli rozłożymy ją na czynniki pierwsze, temu przeczy i służy czemu innemu. Dlatego uważam, że dobrze się dzieje, że przeprowadzamy o tym dyskusję - zaznaczyła Beata Kempa.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Beata Kempa (europoseł PiS)

Data emisji: 10.12.2019

Godzina: 7.15

bb/ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stracił pracę po skardze środowisk LGBT. P. Gociek: to hipokryzja

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2019 08:25
- Gdyby jacyś "zwolennicy normalności" domagali się sankcji przeciwko lokalowi tylko dlatego, że jej właściciel jest np. osobą transpłciową, to to by oznaczało akt straszliwej nietolerancji w oczach tych osób - mówił publicysta Piotr Gociek, który był gościem audycji "Wojna cywilizacji" w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł Konfederacji zapisał się do parlamentarnego zespołu ds. LGBT. "Zobaczymy, na ile intencje są szczere"

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 12:05
W Sejmie IX kadencji powołanych zostało 76. zespołów parlamentarnych. Wśród nich Parlamentarny Zespół do spraw równouprawnienia społeczności LGBT+. Jedynym posłem spoza Koalicji Obywatelskiej i Lewicy, który zapisał się do zespołu jest Dobromir Sośnierz z Konfederacji, co może budzić pewne zaskoczenie, ponieważ Konfederacja krytycznie ocenia postulaty środowisk LGBT. 
rozwiń zwiń