X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Monika Rosa: Nowoczesna zadecyduje w styczniu, czy poprze kandydata PO

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 09:50
- Osobiście uważam, że bardzo dobrze jeśli jest pluralizm i partie wystawiają swoich własnych kandydatów, bo to pomaga w poszerzeniu debaty i wdrożeniu nowych wątków - powiedziała w radiowej Jedynce poseł Nowoczesnej Monika Rosa.
Audio
  • 9.12.2019 Monika Rosa o prawyborach prezydenckich w Platformie (Sygnały dnia/Jedynka)

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska oraz prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zmierzyli się w bezpośredniej debacie przedwyborczej w Platformie Obywatelskiej. Dyskusja odbyła się w warszawskim Domu Dziennikarza na Foksal.

Monika Rosa z klubu Koalicji Obywatelskiej przyznała, że śledziła debatę i jest zdania, że "w demokracji każda debata jest ważna i potrzebna, jeżeli uczestnicy tej debaty mają o czym ze sobą porozmawiać". - Debata ma sens, bo interesuje ludzi i może mieć także wpływ na frekwencję i zainteresowanie wyborami prezydenckimi, programami - powiedziała w "Sygnałach dnia".

Kandydat na prezydenta

Parlamentarzystka poinformowała, że Nowoczesna podejmie swoją decyzję dotyczącą kandydata na prezydenta w styczniu. Wtedy rada krajowa partii ma ocenić, czy wystawi swojego kandydata, czy poprze kandydata wskazanego przez Platformę Obywatelską.

- Osobiście uważam, że bardzo dobrze, jeśli jest pluralizm i partie wystawiają swoich własnych kandydatów, bo to pomaga w poszerzeniu debaty i wdrożeniu nowych wątków - oceniła Rosa.

Płeć bez znaczenia

Tygodnik "Wprost" opublikował informacje, że Koalicja Obywatelska dysponuje badaniami, z których wynika, że ok. 8-10 proc. wyborców przeciwnych Prawu i Sprawiedliwości deklaruje, że nie poprą kobiety w wyborach prezydenckich.

Monika Rosa powiedziała, że nie zna tych badań i nie potwierdziła ich istnienia. Oceniła, że decydująca będzie kampania wyborcza. - Większe znaczenie niż płeć z pewnością będzie miała wizja Polski, którą będzie prezentował kandydat bądź kandydatka - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Monika Rosa (Nowoczensa)

Data emisji: 9.12.2019

Godzina: 8.15

st/ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Król: poziom banału debaty PO przekraczał możliwości percepcji

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 12:05
- Z pracę w szkodliwych warunkach należy się odszkodowanie, a wylewu banału nowomowy podczas debaty Platformy Obywatelskiej przekraczał możliwości percepcyjne - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Król. Gośćmi "Studia prasowego" byli też Samuel Pereira (TVP), Jakbub Pacan (Tygodnik Solidarność) i Tomasz Truskawa (Stowarzyszenie Wolnego Słowa).   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Hołownia ucina spekulacje. Jest decyzja ws. startu w wyborach

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 17:33
- Powiem wprost, po raz pierwszy publicznie - na początku przyszłego roku zostaną ogłoszone wybory prezydenckie, chcę w nich kandydować - zadeklarował w Gdańsku dziennikarz i publicysta Szymon Hołownia.
rozwiń zwiń