X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To, co się stało to szok". Rekordowa akcja "Paczka na Kresy"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 08:27
- Nam się nie zdarzyło do tej pory, przez te wszystkie lata, żebyśmy nie trafili, mniej więcej, z oszacowaniem liczby paczek - powiedział w radiowej Jedynce Cezary Andrzej Jurkiewicz, członek Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej.
Audio
  • Cezary Andrzej Jurkiewicz o akcji "Paczka na Kresy" (Sygnały dnia/Jedynka)

"Paczka na Kresy" to akcja organizowana przed świętami, zarówno przed Wielkanocą, jak i przed Bożym Narodzeniem, przez Fundację "Kresy w potrzebie - Polacy Polakom". Inicjatywę wspiera Polska Fundacja Narodowa, Mazowieckie Kuratorium Oświaty i Wojewódzki Komendant Ochotniczych Hufców Pracy w Warszawie. W jej ramach zbierane są produkty spożywcze i chemia domowa, które następnie, w formie paczek, trafiają do polskich, i nie tylko, rodzin mieszkających na Wschodzie, na Białorusi i Litwie. 

To nie tylko pomoc materialna

Cezary Andrzej Jurkiewicz przyznał w audycji "Sygnały dnia", że w tym roku organizatorzy zostali totalnie zaskoczeni. - Po północy skończyliśmy pakowanie 1250 paczek. Wygląda na to, że musimy drugie tyle kartonów zamówić, czyli kolejne 1250 - wskazał i dodał, że do tej pory nie zdarzyła się taka sytuacja. Rozmówca Katarzyny Gójskiej zwrócił się z prośbą o pomoc w pakowaniu. Wystarczy stawić się we wtorek (10.12) lub czwartek (12.12) po godz. 15 w szkole przy ulicy Alpejskiej 16 w warszawskim Aninie.

Jurkiewicz zaznaczył, że choć "Paczka na Kresy" często uważana jest za akcję charytatywną, pomocową, ma zupełnie inny charakter. Wyjaśnił, że najważniejsze jest to, co się dzieje między ludźmi. Najpierw tu, w Polsce - zbieranie darów i wspólnie ich pakowanie. Następnie w drodze - młodzi wolontariusze i ich opiekunowie muszą poświęcić swój wolny czas, którego nie ma wiele przed świętami, i udać się w długą podróż na Wschód. No i finalnie tam - na Białorusi i Litwie, gdzie dochodzi do spotkań i rozmów z rodzinami.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Cezary Andrzej Jurkiewicz (członek Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej)

Data emisji: 9.12.2019

Godzina: 7.41

kk

Zobacz więcej na temat: Katarzyna Gójska
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Paczka na Kresy". Agnieszka Dydycz: paczka jest pretekstem do rozmowy

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 10:17
- To bardzo ważna akcja. Chcemy pokazać naszym rodakom, którzy żyją poza granicami kraju, że o nich pamiętamy, że o nich myślimy, że ich wspieramy - powiedziała Agnieszka Dydycz z Polskiej Fundacji Narodowej.
rozwiń zwiń