X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Dyrektor NCK: obchody odzyskania niepodległości łączą Polaków

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 07:43
- Z badań NCK wynika, że 74 proc. Polaków dobrze oceniło zeszłoroczne obchody odzyskania niepodległości - powiedział w "Sygnałach dnia" prof. Rafał Wiśniewski dyrektor Narodowego Centrum Kultury.
Audio
  • Prof. Rafał Wiśniewski: obchody odzyskania niepodległości łączą Polaków (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/irena iris szewczyk

Zbliża się 101. rocznica odzyskania przez Polskę wolności. W najbliższy poniedziałek, 11 listopada będziemy obchodzić Święto Niepodległości. W całym kraju odbędą się wtedy dziesiątki imprez, których głównymi bohaterami będą żołnierze, wojsko i odzyskana niepodległość. MON postanowiło świętować rocznicę odzyskania niepodległości dzień wcześniej. 10 listopada w Warszawie oraz 33 innych miastach w Polsce odbędą się pikniki "Służymy Niepodległej".

niepodległość1200.jpg
W. Kirejczyk: odzyskanie niepodległości to także odbudowa wspólnoty Polaków

W ich trakcie będzie można podziwiać sprzęt wojskowy i wyszkolenie wojskowych. Elementem wydarzenia będą również kina frontowe, występy orkiestr wojskowych oraz możliwość degustacji wojskowej grochówki.  Jednym z najważniejszych wydarzeń zaplanowanych podczas pikników "Służymy Niepodległej" będzie wspólne odśpiewanie "Marszu Pierwszej Brygady", czyli Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

"Można wejść we wspólną przestrzeń"

- Lata 1918-1939 były bardzo płodne dla kultury, wynalazków i techniki. To był bardzo rozwojowy kraj. Obecnie nie tylko w Warszawie, ale także w mniejszych regionach jak i całej Polsce działania ogólnopaństwowe przyniosły duże efekty. Zeszły rok jest dobrym punktem referencyjnym dla obecnego - stwierdził prof. Rafał Wiśniewski.

Gość "Sygnałów dnia" przyznał, ze "obchody odzyskania niepodległości łączą Polaków". - Okazało się, że można wejść we wspólną przestrzeń. Z badań NCK wynika, że 74 proc. Polaków dobrze oceniło zeszłoroczne obchody odzyskania niepodległości. W tym roku prawie połowa badanych chce wziąć udział w uroczystościach. To masa ludzi - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Gość: prof. Rafał Wiśniewski (dyrektor NCK)

Data emisji: 9.11.2019

Godzina: 7:15

dn/PAP/ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak