X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Piotr Müller: ponad połowa składu rządu jest zatwierdzona

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2019 08:50
- Będą nowe twarze. Ministrami konstytucyjnymi będą osoby, które nimi jeszcze nie były - powiedział w "Sygnałach dnia" rzecznik rządu. 
Audio
  • Rzecznik rządu Piotr Müller o obsadzie stanowisk w ministerstwach (Jedynka/Sygnały dnia)

Gość radiowej Jedynki wyraził nadzieję, że skład nowego rządu poznamy do 12 listopada, do pierwszego posiedzenia Sejmu. Jak tłumaczył, każdy wskazany na stanowisko ministra musi odbyć rozmowę z premierem i przedstawić plany. Zapewnił jednocześnie, że negocjacje w sprawie obsady przebiegają łagodnie. 

szczerski krzysztof0312 1200.jpg
Krzysztof Szczerski dementuje: nie przenoszę się do MSZ

Jak mówił Piotr Müller, kandydatury ministrów są jeszcze dyskutowane i lista nie jest zamknięta, ale już ponad połowa składu rządu jest zatwierdzona. Potwierdził, że w rządzie pojawią się nowe twarze.

- Ważne są też funkcje wiceministrów. W szczególności w dużych resortach one mają duże znaczenie faktyczne w podejmowaniu decyzji, ale również w obowiązkach - dodał gość Jedynki. 

Rzecznik rządu wskazał, że "jeśli chodzi o nowe nazwy, będą nowe ministerstwa". - Będzie konsolidacja, zmiany właściwości jeśli chodzi o dział administracji rządowej w poszczególnych resortach - wyjaśnił. Zapytany o utworzenie zupełnie nowych ministerstw, odpowiedział, że "to jeszcze kwestia do rozstrzygnięcia". Przyznał, że rozważany jest wariant z przywróceniem Ministerstwa Skarbu. - Teraz analizujemy, w jaki sposób miałby wyglądać nadzór właścicielski nad spółkami skarbu państwa, czy szerzej, generalnie nad majątkiem skarbu państwa - powiedział. 

Kto marszałkiem seniorem?

W rozmowie z Katarzyną Gójską rzecznik rządu odniósł się też do kandydatury Iwony Śledzińskiej-Katarasińskiej na marszałka seniora. Krzysztof Szczerski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta, poinformował, że Iwona Śledzińska-Katarasińska najprawdopodobniej nie zostanie marszałkiem seniorem. Jak tłumaczył, prezydent chciałby, żeby marszałkiem seniorem była osoba zasłużona dla odzyskania przez Polskę niepodległości i gwarantująca godne rozpoczęcie nowej kadencji Sejmu w stylu świętej pamięci marszałka seniora Kornela Morawieckiego.

- Faktycznie to jest postać kontrowersyjna - ocenił kandydaturę Iwony Śledzińskiej-Katarasińskiej rzecznik rządu. Przypomniał jej działania z 1968 roku, także różne artykuły podpisane jej imieniem i nazwiskiem. - Pani poseł tłumaczyła się z nich później w dziwny sposób - dodał Piotr Müller.

7x24 1200.jpg
7x24. B. Kownacki o protestach wyborczych: opozycja chce odebrać PiS przysługujące prawo

Jego zdaniem, jeśli pan prezydent chciałby nie powoływać pani poseł na marszałka seniora, to byłaby to trafna decyzja.

Piotr Müller wskazał, że wybór marszałka seniora to decyzja prezydenta. - Pamiętajmy, że zgodnie z przepisami ma być to jedna z najstarszych, a nie najstarsza osoba - dodał gość Jedynki.

W audycji poruszono też temat sytuacji w Senacie i wewnętrznych rozgrywek w PO.

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Piotr Müller (rzecznik rządu)

Data emisji: 28.10.2019

Godzina emisji: 7.40

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak