X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Prof. Waldemar Paruch o opozycji: chcą realizować wendettę polityczną

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2019 10:25
"Rząd ratunku narodowego", o którym mówił Sławomir Neumann miałby połączyć KO, PSL, Lewicę i Konfederację. Prof. Waldemar Paruch, szef Centrum Analiz Strategicznych powiedział w "Sygnałach dnia", że spoiwem tych formacji mogłaby być tylko chęć rządzenia.
Audio
  • W. Paruch: wendetta polityczna, jest zapowiadana przez PO od dawna (Sygnały dnia/Jedynka)

- Trudno tu znaleźć jakikolwiek wspólny mianownik. Poszukiwanie wspólnego mianownika między Lewicą a Konfederacją to chyba tylko radykalizm, do którego także blisko bardzo wielu politykom PO. Tylko są to radykalizmy kompletnie różne - powiedział prof. Waldemar Paruch.

Gość audycji zwrócił uwagę, że należy pamiętać o motywacjach wyborców poszczególnych ugrupowań. - Dla wyborców PO i SLD i w mniejszym stopniu PSL, główną motywacją jest głosowanie po to, żeby PiS dalej Polską nie rządziło - podkreślił politolog. Dodał, że w przypadku Konfederacji, te motywacje nie są tak związane z polityką "anty-PiS", choć niechęć do PiS jest również obecna.

wybory w polsce free 1200 shutt.jpg
Plusy i minusy kampanii. Co się udało, co sprawiło trudności?

- Tak się nie da efektywnie rządzić. Tak tylko można realizować wendettę polityczną, co jest oczywiście zapowiadane przez wielu polityków PO od dawien dawna - powiedział szef Centrum Analiz Strategicznych.

Udział w wyborach

- Powody udziału w wyborach są różne. Od bardzo mocnych politycznie, czyli zdeklarowanego poparcia dla danej partii politycznej, identyfikacji ideologicznej z ugrupowaniem, po powody nawet sytuacyjne. Niektórzy dokonują wyboru w ostatniej chwili, idąc do lokalu wyborczego, jest ich coraz mniej – powiedział gość "Sygnałów dnia".

>>> CZYTAJ TAKŻE: Prezydent, premier i prezes PiS na czele rankingu zaufania

- Z geografii wyborczej w Polsce wynika, że mamy takie obszary, które są bardzo mocno politycznie zdeterminowane, np. Podkarpacie głosujące standardowo na PiS, a na drugim biegunie woj. Pomorskie, gdzie są wyraźne wpływy PO, chyba najsilniejsze w Polsce – wyjaśnił prof. Paruch. Politolog dodał, że głosy niezdecydowanych wyborców są ważne, ponieważ wskazują na poziomy wygranych zwłaszcza w tzw. okręgach wyborczych "swingujących", w których poparcie dla określonych sił politycznych jest zmienne.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której przywołano także najważniejsze elementy kampanii wyborczej poszczególnych ugrupowań. Gość oszacował także, że frekwencja w wyborach może wynieść między 58 a 62 procent.

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Krzysztof Świątek

Gość: prof. Waldemar Paruch (Centrum Analiz Strategicznych)

Data emisji: 10.10.2019

Godzina emisji: 8.15

pg/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

J. Gowin: stawką wyborów będzie utrwalenie nowego modelu rozwoju Polski

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 07:27
- Nie możemy zapominać o tych, którzy są kołem zamachowym rozwoju gospodarczego, o przedsiębiorcach – powiedział w "Sygnałach Dnia" Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

G: Schetyna o K. Jachirze: polityka powinna otwierać się na ludzi młodych i nowych

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 10:34
Grzegorz Schetyna odniósł się do działalności Klaudii Jachiry, mówiąc, że ma do niej dystans. - Mam inne poczucie smaku i kultury słowa, natomiast uważam, że ostatnie tygodnie, jej aktywność w Londynie, w budowaniu poparcia, aktywności w kampanii wyborczej są bardzo intrygujące i mogą jej dać szansę na objęcie mandatu - powiedział lider PO.
rozwiń zwiń