X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Artur Adamski: żegnamy największego polskiego bohatera naszych czasów

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 10:00
- Jego celem w 1982 r. była pełna niepodległość Polski oraz rozsadzenie systemu komunistycznego. Kornel Morawiecki rzucił wyzwanie temu systemowi - mówił działacz Solidarności Walczącej Artur Adamski na antenie Jedynki.
Audio
  • A. Adamski: Kornel Morawiecki jako pierwszy jasno określił cel, w którym Polska powinna zmierzać w 1982 r. (Sygnały dnia/Jedynka)
Kornel Morawiecki
Kornel MorawieckiFoto: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

kornel-sw-1200-east.jpg
Krzysztof Czabański: Kornel Morawiecki był wielkim człowiekiem

- Żegnamy największego polskiego bohatera narodowego naszych czasów. Nie mam co do tego wątpliwości. Rozmiar zasług i wyjątkowość Kornela Morawieckiego oraz formacji jaką stworzył są niebagatelne. To człowiek, który jako pierwszy jasno określił cel, w którym Polska powinna zmierzać w 1982 r. - pełna niepodległość kraju oraz rozsadzenie systemu komunistycznego - mówił działacz Solidarności Walczącej.

- Kornel Morawiecki rzucił wyzwanie. Skupiło się wokół niego grono ludzi, którzy byli gotowi ten cel realizować, poświęcając mu być może dziesięciolecia. Taka była perspektywa. To grono, które zgromadziło się wokół Kornela - dzisiaj z niego wywodzą się profesorowie nauk ścisłych, ekonomicznych. To byli intelektualiści i ścisłe umysły - zaznaczył Artur Adamski, wieloletni przyjaciel Kornela Morawieckiego.

Pogrzeb przywódcy Solidarności Walczącej

W południe rozpoczną się główne uroczystości pogrzebowe Kornela Morawieckiego. O godz. 12 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego odbędzie się msza, następnie o godz. 15 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach będzie miała miejsce ceremonia pogrzebowa. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy. Udział w uroczystościach zapowiedział m.in. prezydent Andrzej Duda.

Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca "Solidarności Walczącej", marszałek senior Sejmu VIII kadencji, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, zmarł w poniedziałek. Miał 78 lat.

***

Tytuł audycji: "Sygnały Dnia"
Prowadzi: Henryk Szrubarz
Gość: Artur Adamski (Solidarność Walcząca)
Data emisji: 05.10.2019
Godzina emisji: 7.15

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kornel Morawiecki. Najważniejsza była dla niego Polska

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 23:58
Niezłomny działacz opozycji antykomunistycznej w czasach PRL, założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej. Kornel Morawiecki był również wybitnym politykiem i nauczycielem akademickim. Zmarł 30 września. W audycji "Nos Kleopatry" Artur Adamski, działacz Solidarności Walczącej i autor książek o marszałku seniorze, wspominał postać kawalera Orderu Orła Białego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożegnanie Kornela Morawieckiego. Czuwanie przy trumnie w Katedrze Polowej WP

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 19:53
W kondukcie żałobnym trumna Kornela Morawieckiego przeprowadzona została z Sejmu do Katedry Polowej Wojska Polskiego, gdzie zgromadzeni wzięli udział w czuwaniu. W sobotę w katedrze odprawiona zostanie msza pogrzebowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożegnanie Kornela Morawieckiego [ZAPIS RELACJI]

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 16:25
Kornel Morawiecki spoczął na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. Uroczystość pogrzebowa miała charakter państwowy. Twórcę i przywódcę Solidarności Walczącej, kawalera Orderu Orła Białego, marszałka seniora Sejmu pożegnali przedstawiciele władz, rodzina, przyjaciele i współpracownicy, w tym działacze ruchu opozycyjnego w PRL.
rozwiń zwiń