X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

B. Marczuk o PPK: z powodu OFE, Polacy niechętni do dodatkowego oszczędzania

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 08:30
- To, co zrobił poprzedni rząd z OFE, to ewidentnie rezonuje teraz przy wprowadzaniu Pracowniczych Planów Kapitałowych - wyjaśniał wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk w "Sygnałach dnia".
Audio
  • Bartosz Marczuk o oszczędzaniu w Pracowniczych Planach Kapitałowych (Jedynka/Sygnały dnia)

Polski Fundusz Rozwoju jest instytucją, która koordynuje działania wspierające zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju. Wspomaga inwestycje kapitałowe, infrastrukturalne, samorządowe. Jest też zaangażowany we wprowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Bartosz Marczuk ocenił, że Polaków dość trudno zachęcić do dodatkowego oszczędzania. Jak zaznaczył, nie wynika to jednak z krótkowzroczności, ale naszych doświadczeń. - Przez ostatnie 200 lat albo zabory, albo wojny, ktoś przychodził, zabierał, później komuna - wyjaśnił. Dodał też, że Polacy od 30 lat nadrabiają zaległości konsumpcyjne i odbudowują majątek.


świnka1200.jpg
Pracownicze Plany Kapitałowe. Co trzeba wiedzieć?

Jako przyczynę nieufności Polaków do systemu dodatkowego oszczędzania wskazał też działania poprzedniego rządu. - To, co zrobił poprzedni rząd z OFE, to ewidentnie rezonuje teraz przy wprowadzaniu Pracowniczych Planów Kapitałowych - stwierdził Marczuk. Przypomniał, że znacjonalizowano pieniądze Polaków, choć wcześniej obiecywano im, że są to ich własne środki.  

Gość Jedynki podkreślił, że PPK to prywatne, indywidualne pieniądze, "to nie jest OFE tak jak była składka do ZUS". Dodał, że zgromadzone tam środki są bezpieczne jak lokata bankowa i na pewno nikt ich nie zabierze. Wskazał też, że w PPK istnieje mechanizm zabezpieczający - w każdej chwili możemy te pieniądze wypłacić.  

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy o PPK i płynących z nich korzyściach.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Bartosz Marczuk (wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju)

Data emisji: 27.09.2019

Godzina emisji: 8.15

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bartosz Marczuk: Pracownicze Plany Kapitałowe to bardzo atrakcyjne oszczędzanie dodatkowe

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 13:01
- Od 1 lipca ci pracownicy, którzy są zatrudnieni w największych firmach, tych zatrudniających 250 bądź więcej osób, a jest ich sporo, bo to 3,5 mln ludzi, będą przystępować do Pracowniczych Planów Kapitałowych - mówił w Polskim Radiu 24 Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju. 
rozwiń zwiń