X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

J. Lichocka: sędziowie zaangażowani politycznie nie powinni orzekać

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 08:40
- Pan Tuleya przedkłada spór polityczny nad jakość wymiaru sprawiedliwości. Wiem, że jeździ po Polsce, uczestniczy w różnych meetingach politycznych i opowiada różne bajki na temat rzeczywistości - powiedziała w radiowej Jedynce Joanna Lichocka z PiS. Posłanka skomentowała także kontrowersyjne zachowanie kandydatki KO do Sejmu K. Jachiry. - PO gra nienawiścią - oceniła.
Audio
  • Joanna Lichocka: dobrze by było, gdyby w Polsce nie orzekali sędziowie zaangażowani w walkę polityczną ("Sygnały dnia"/Jedynka)
Joanna Lichocka, Prawo i Sprawiedliwość
Joanna Lichocka, Prawo i SprawiedliwośćFoto: Wojciech Kusiński/PR

tsue-free-shutt-1200.jpg
Rzecznik TSUE po stronie polskiego rządu: pytania o praworządność niedopuszczalne

We wtorek rzecznik generalny TSUE przekazał, że "pytania polskich sądów do unijnego Trybunału Sprawiedliwości o model postępowania dyscyplinarnego są niedopuszczalne". Dotyczą one obaw o niezawisłość sędziowską po wprowadzeniu systemu postępowań dyscyplinarnych wobec sędziów. Rzecznik podzielił tym samym argumentację polskiego rządu, który wnioskował o odrzucenie pytań.

[PRZECZYTAJ TAKŻE] >>> Wiceminister sprawiedliwości: ci, którzy złożyli pytania do TSUE kierowali się motywami politycznymi

Jedno z pytań zadał sędzia Igor Tuleya z Sądu Okręgowego w Warszawie. Rozpatrując sprawę karną, przesłał on do unijnego Trybunału Sprawiedliwości pytanie dotyczące postępowań dyscyplinarnych wobec sędziów oraz wpływu polityków na ich przebieg. - Dobrze by było, gdyby w Polsce nie orzekali sędziowie zaangażowani w walkę polityczną - oceniła dziś Joanna Lichocka, poseł PiS.

Zwracała uwagę na to, że takie sytuacje jak ta z tłumaczką Donalda Tuska (m.in. podczas wizyt w Katyniu i Smoleńsku w kwietniu 2010 roku) Magdaleną Fitas-Dukaczewską, która ostatecznie nie została zwolniona z tajemnicy zawodowej, to sygnał, że "osoby dobrze ustawione w dawnych służbach specjalnych, nie muszą zeznawać i odpowiadać, bo jest to element ochrony systemu III RP".


jachira 1200.jpg
Klaudia Jachira znów szokuje. Szydzi ze Smoleńska i Lecha Kaczyńskiego

"K. Jachira to nowa wersja Palikota"

Pani poseł skomentowała także m.in. kontrowersyjne zachowanie kandydatki Koalicji Obywatelskiej Klaudii Jachiry. - To jest nowa wersja Palikota. Została świadomie wprowadzona przez Grzegorza Schetynę na listy wyborcze. Ona pokazuje sposób myślenia tego środowiska - mówiła.

- Platforma Obywatelska gra nienawiścią - dodała.

Joanna Lichocka podkreślała, że dystansowanie się od kontrowersyjnej kandydatki KO m.in. przez Małgorzatę Kidawę-Błońska to "tylko pozór". - Gdyby rzeczywiście chcieliby się zdystansować, wezwaliby swoich wyborców do nie głosowania na K. Jachirę - wyjaśniała.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

. .

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Krzysztof Świątek

Gość: Joanna Lichocka (posłanka na sejm VIII kadencji, Klub Parlamentarny PiS, publicystka i autorka filmów dokumentalnych)

Data emisji: 26.09.19

Godzina emisji: 08:15

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Lichocka: list byłych ambasadorów do Donalda Trumpa to kompromitacja

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 07:35
- To wielka kompromitacja, że ci, którzy podpisali się pod tym listem, kiedykolwiek byli polskimi dyplomatami - mówiła w radiowej Jedynce o liście byłych ambasadorów Polski do Donalda Trumpa Joanna Lichocka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości i członkini Rady Mediów Narodowych. - To jest też poważny sygnał, ze trzeba budować elity służące polskiemu państwu z nieco innych środowisk - dodała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Lichocka: opozycja obawia się osądu Polaków

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 18:55
- Opozycja przez wiele lat swoich rządów wprowadziła przemysł pogardy oraz stosowała zorganizowane grupy trolli internetowych. O tym Platforma Obywatelska nie chce mówić. Mam nadzieję, że Polacy osądzą opozycję w sposób sprawiedliwy - powiedziała na antenie Jedynki Joanna Lichocka, poseł PiS, członek Rady Mediów Narodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Lichocka: musimy bronić Polski przed postkomuną

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 14:20
- Wystarczy spojrzeć na to, jakim językiem pisana jest dzisiejsza Gazeta Wyborcza, a jakim pisane były gazety w latach 50. - wskazywała Joanna Lichocka. - Projekt Michnika i Kiszczaka przegrywa. Polacy widzą i wiedzą coraz więcej. Polska pozostanie wyspą wolności - dodała. Posłanka PiS odniosła się w rozmowie także do sytuacji dziennikarzy w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Lichocka: każdego dnia będziemy namawiać Polaków, by głosowali na PiS

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 12:10
- Będziemy każdego dnia namawiać Polaków na głosowanie na Prawo i Sprawiedliwość i ostrzegać, aby nie słuchali głosów opozycji. Oni są zawsze na "nie" – mówiła w Pabianicach (woj. łódzkie) Joanna Lichocka, liderka listy PiS w wyborach do Sejmu z okręgu sieradzkiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Lichocka: nasi przeciwnicy grają tylko na emocjach negatywnych

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 23:09
- W polityce nie zawsze argumenty merytoryczne są decydujące. Znaczenie mają też emocje i dlatego nasi przeciwnicy polityczni grają na emocjach negatywnych, na nienawiści. Nie mają nic merytorycznego do zaproponowania – podkreśliła we wtorek w Pabianicach (Łódzkie) posłanka PiS Joanna Lichocka.
rozwiń zwiń