X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Małgorzata Manowska: środowisko sędziów jest mało otwarte na zmiany

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 07:40
- Wywiązujemy się świetnie ze swoich zadań. Kształcimy niezależnych i odważnych przyszłych sędziów - powiedziała w radiowej Jedynce prof. Małgorzata Manowska, dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.
Audio
  • Prof. Małgorzata Manowska o działaniach Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury (Sygnały dnia/Jedynka)

Prof. Małgorzata Manowska podkreśliła, że Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury zajmuje się zasadnymi działaniami. - Prowadzimy przede wszystkim aplikacje sędziowskie i prokuratorskie, gdzie kształcimy wszystkich w sposób praktyczny - powiedziała. Gość radiowej Jedynki oceniła również, że Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury reaguje na potrzeby wymiaru sprawiedliwości. - W ostatnich latach w związku z komplikacją stosunków gospodarczych wychodzimy do sędziów i prokuratorów z ofertą szkoleń w zakresie przestępstw VAT i cyberprzestępczości - dodała.

Czytaj więcej
ziobro 1200 pap.jpg
Zbigniew Ziobro: bez zmian w obszarze sprawiedliwości nie byłoby pieniędzy na programy społeczne

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Z. Ziobro: jeśli wygramy, to dokończymy sprzątanie "stajni Augiasza"

"Ciężko pracujemy na wizerunek"

Dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury zaznaczyła, że jej instytucja prowadzi działania, by ludzie polskiego wymiaru sprawiedliwości nie odstawali od swoich odpowiedników w strukturach innych krajów Unii Europejskiej. - Bardzo ciężko od dziesięciu lat pracujemy na swój wizerunek. Pech polega jednak na tym, że prawnicze środowisko jest mało otwarte na zmiany i nowości - oceniła prof. Małgorzata Manowska.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Michał Woś: reforma wymiaru sprawiedliwości ciągle trwa

Gość radiowej Jedynki odniosła się również do procesu degradacji wizerunku przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. - Gdyby sędziowie uświadomili sobie, że przeciętny Polak ma do czynienia z sądem raz w życiu i jeśli zostanie źle potraktowany, to z takim wizerunkiem wymiaru sprawiedliwości wyjdzie z sali rozpraw. Chcemy to zmienić, dlatego wyszliśmy z ofertą warsztatów dla sędziów, w których biorą udział m.in. medioznawcy i psycholodzy. Warto pokazać przedstawicielom wymiaru sprawiedliwości obraz tego, jak czuje się człowiek na sali rozpraw - powiedziała dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadząca: Katarzyna Gójska

Gość: prof. Małgorzata Manowska (dyrektor Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury)

Data emisji: 20.09.19

Godzina emisji: 7.40

jp/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Z. Ziobro proponuje kodeks etycznego zachowania sędziów w internecie

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2019 17:50
Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro zwrócił się do Krajowej Rady Sądownictwa z apelem o przygotowanie kodeksu etyki, który będzie regulował zachowanie sędziów w internetowych mediach społecznościowych. Inicjatywa ma na celu oczyszczenie środowiska sędziowskiego z zachowań niegodnych przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

P. Andrzejewski: prokuratura to organ władzy wykonawczej, więc jak ma być od niej niezależna?

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 11:20
- To nie jest sąd, to nie jest wymiar sprawiedliwości. To reprezentacja administracji dochodzenia sprawiedliwości władzy wykonawczej - wyjaśniał w PR24 Piotr Andrzejewski. - Ona jest emanacją rządu, co ma więc oznaczać "prokuratura niezależna"? - pytał.
rozwiń zwiń