X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Minister zdrowia: dofinansowujemy gabinety stomatologiczne w szkołach

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2019 08:40
- Dofinansowujemy wyposażenie gabinetów stomatologicznych, szkoła powinna znaleźć pomieszczenie na gabinet i stomatologa - powiedział w "Sygnałach dnia" minister zdrowia Łukasz Szumowski o programie przywrócenia w szkołach opieki dentystycznej.
Audio
  • Minister zdrowia: dentobusy cieszą się ogromnym powodzeniem (Sygnały dnia/Jedynka)

12 września zaczyna obowiązywać nowa ustawa o opiece zdrowotnej nad uczniami. Zgodnie z ustawą, każde dziecko ma mieć w szkole zapewnioną opiekę stomatologiczną. Czy gabinety faktycznie powstaną we wszystkich szkołach?

dziecko, chłopiec, picie shutter 1200.jpg
Kwaśne soki zabójstwem dla zębów

- To jest w dużym stopniu zależne od samorządów - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak wyjaśnił "dofinansowujemy wyposażenie gabinetów stomatologicznych", a to szkoła i samorząd, który prowadzi daną szkołę, powinien znaleźć odpowiednie pomieszczenie i zakontraktować stomatologa. 

Minister wskazał, że "nawet jeżeli gabinetu nie ma w szkole, to każda szkoła ma przypisany gabinet stomatologiczny w swoim najbliższym otoczeniu". - Tam NFZ płaci za opiekę nad dziećmi z danej szkoły - dodał. 

Łukasz Szumowski zaznaczył, że do szkół, które są w znacznej odległości od wyznaczonego gabinetu, dojeżdżają też specjalne dentobusy. - Cieszą się ogromnym powodzeniem. Trasy dentobusów są zabukowane z dużym wyprzedzeniem - powiedział minister zdrowia.

. .

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Krzysztof Świątek

Gość: Łukasz Szumowski (minister zdrowia)

Data emisji: 12.09.19

Godzina emisji: 8.15

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister zdrowia: więcej rezydentur, w jesiennym naborze ponad 4 tys miejsc

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2019 19:42
Minister zdrowia zwiększył pulę miejsc dla lekarzy-rezydentów. - Na jesienne postępowanie kwalifikacyjne przyznano ich 4126 - poinformował minister Łukasz Szumowski. 
rozwiń zwiń