X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Minister cyfryzacji o 5G: technologia do zarządzania całymi miastami

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 08:56
- Sieć 5G musi być zbudowana w sposób bezpieczny. W ramach podpisanej z USA deklaracji ustaliliśmy podstawowe standardy, jakie powinni spełniać dostawcy - powiedział w "Sygnałach dnia" Marek Zagórski, minister cyfryzacji. Dodał, że furtka dla chińskich firm nie jest tu zamknięta.
Audio
  • Marek Zagórski o budowie sieci 5G w Polsce (Sygnały dnia/Jedynka)

W ubiegły poniedziałek premier Mateusz Morawiecki i wiceprezydent USA Mike Pence podpisali deklarację dotyczącą bezpieczeństwa budowania sieci 5G. Sieć 5G (sieć telekomunikacyjna piątej generacji) to nowy, intensywnie rozwijany standard telekomunikacyjny. Ma umożliwić pięćdziesięcio-, a nawet stukrotne zwiększenie prędkości transmisji w porównaniu do obecnych sieci 4G. Taka technologia ma przyspieszyć m.in. rozwój internetu rzeczy (Internet of Things - IoT), usług telemedycyny, autonomicznych pojazdów czy inteligentnych miast.

deklaracja-1200-pap.jpg
Bezpieczeństwo sieci 5G. Premier i wiceprezydent USA podpisali deklarację

Marek Zagórski zaznaczył, że podpisanie deklaracji ws. sieci 5G jest potwierdzeniem wielomiesięcznej współpracy w tym zakresie ze Stanami Zjednoczonymi. - Sieć 5G musi być zbudowana w sposób bezpieczny. W ramach podpisanej z USA deklaracji ustaliliśmy podstawowe standardy, jakie powinni spełniać dostawcy. Dlatego, że sieć 5G nie jest po prostu kolejnym standardem telefonii mobilnej. To nowa technologia, której będziemy używać do zarządzania wieloma skomplikowanymi systemami, wręcz całymi miastami - wyjaśnił minister cyfryzacji.

Gość audycji podkreślił, że "o bezpieczeństwo sieci 5G należy zadbać już od momentu jej projektowania". - Dlatego chcemy wiedzieć, kto jest właścicielem firm produkujących sprzęt czy oprogramowanie potrzebne do budowy sieci - powiedział. Dodał, że mimo zaostrzonych kryteriów przy wyborze dostawców furtka dla chińskich firm nie jest zamknięta. - Dajemy szansę każdemu, byleby spełnił nasze kryteria. W dużo szerszej perspektywie musimy pamiętać, że technologie nie są same dla siebie, a po to, by służyć człowiekowi. To człowiek powinien być punktem centralnym myślenia o nowych technologiach. W związku z tym dbanie o bezpieczeństwo jest dla nas istotne - zaznaczył Marek Zagórski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

*** 

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska 

Gość: Marek Zagórski (minister cyfryzacji)

Data emisji: 9.09.2019

Godzina emisji: 8.16

bb/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Budowa sieci 5G. Polskie władze chcą dywersyfikacji dostawców

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 07:35
Wiceminister cyfryzacji Wanda Buk poinformowała, że jej resort chce dywersyfikacji dostawców urządzeń wykorzystywanych przy budowie sieci 5G. Takie stanowisko zostało przekazane Komisji Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

M. Zagórski: cyberbezpieczeństwo to dzisiaj jeden z najważniejszych tematów

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2019 21:38
- Dziś mamy do czynienia ze specjalnymi armiami, które atakują cały czas. Nieformalnymi, bo nikt nie chce się do tego przyznać - wyjaśniał z Forum Ekonomicznego w Krynicy Marek Zagórski. - To wiele państw i wiele nowoczesnych technologii - dodał minister cyfryzacji.
rozwiń zwiń