X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Małgorzata Kidawa-Błońska: nie wierzę w zbilansowanie budżetu tylko z podatków

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 08:23
- Zbilansowanie budżetu to bardzo piękna obietnica, ale zobaczmy ten budżet. Ciekawa jestem, gdzie w tym budżecie są umieszczone warte 40 mld złotych zapowiedzi PiS - mówiła w radiowej Jedynce Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu z PO. - Nie wierzę, żeby można było ten budżet skonstruować tylko z podatków - dodała.
Audio
  • Małgorzata Kidawa-Błońska: budżet bez deficytu to piękna obietnica, ale zobaczmy projekt (Sygnały dnia/ Jedynka)

Gość radiowej Jedynki skomentowała wczorajsze zapowiedzi "Rzeczpospolitej" o planach zbilansowania budżetu Polski w 2020 roku. Dziennik powoływał się na źródła zbliżone do rządu. 

polskieradio_dworczyk michal_1200.jpg
Michał Dworczyk: skutecznie ograniczamy deficyt budżetowy

Małgorzata Kidawa-Błońska: nie wierzę, że taki budżet uda się zbudować z podatków

- Ciekawa jestem, gdzie w tym budżecie są umieszczone warte 40 mld złotych zapowiedzi PiS - 13. emerytura i wszystkie rzeczy, o których mówił rząd - nie kryła gość "Sygnałów dnia".

- W budżecie można zapisać wszystko. Koniunktura się waha, trzeba być przygotowanym na różne rozwiązania. Nie bardzo wierzę, że można zaczarować rzeczywistość, nie wierzę, żeby można było ten budżet skonstruować z takimi zapowiedziami, jakie rząd PiS składał w ostatnich czterech latach, budując go tylko z podatków - mówiła wicemarszałek Sejmu.

- Każdy minister finansów chciałby mieć taki budżet - podkreśliła wicemarszałek Sejmu. - Jak zawsze, obietnice przed wyborami to jedno, a budżet po wyborach to drugie - podkreśliła gość radiowej Jedynki.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Komentarz Dnia: komisja śledcza ds. podatku VAT, brak deficytu w budżecie państwa, abp Jędraszewski

Małgorzata Kidawa-Błońska skomentowała też słowa Marcina Horały, kierującego pracami sejmowej komisji ds. podatku VAT, o rekomendacji postawienia m.in. byłych premierów Donalda Tuska i Ewy Kopacz, a także byłego ministra finansów Jacka Rostowskiego przed Trybunałem Stanu. W jej ocenie, "komisja tylko po to powstała, by w przededniu wyborów, komisja ustami członków PiS takie postulaty zgłosiła". - Jeżeli poważnie chcielibyśmy wyjaśnić, co można było poprawić w ściągalności VAT, trzeba było przeanalizować ściągalność VAT przez cały okres reform i sprawdzić, co poszczególne rządy robiły. Wybrano jeden odcinek - podkreśliła wicemarszałek Sejmu.

M. Kidawa-Błońska: komisja ds. VAT powstała pod tezę

- Chciałam przypomnieć, że ustawy, które zapoczątkowały wzrost ściągalności VAT powstawały w roku 2014 i 2015. Żadna ustawa nie spowoduje z dnia na dzień, że wpływy z podatku VAT się zwiększą. To był proces. Każdy rząd po kolei robił wszystko, żeby tej luki w VAT nie było - podkreśliła wicemarszałek Sejmu.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Marcin Horała o raporcie ws. VAT: komisja zagłosuje 6 września

- Na potrzeby kampanii można powiedzieć wszystko i Marcin Horała, nie dopuszczając niektórych świadków do komisji, miał pewną tezę tworząc komisję i tę tezę zrealizował. Przypominam: jest kampania wyborcza, o przeciwnikach politycznych będzie można powiedzieć wszystko, absolutnie bezkarnie - dodała Małgorzata Kidawa Błońska.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Piotr Gociek

GośćMałgorzata Kidawa-Błońska (wicemarszałek Sejmu, PO-KO)

Data emisji: 27.08.19

Godzina emisji: 8.15

mbl/ans

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiesław Pomorski przed komisją ds. VAT: zabrakło silnego państwa

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 17:05
- Jeżeli wiceminister finansów Elżbieta Chojna-Duch prosiła mnie o opinię, to ją wyrażałem - zeznał w czwartek przed sejmową komisją śledczą ds. VAT doradca podatkowy Wiesław Pomorski. Podkreślił, że nie był doradcą społecznym w resorcie finansów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Horała o raporcie ws. VAT: komisja zagłosuje 6 września

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 07:59
- Podstawowa rola komisji śledczej to określenie odpowiedzialności karnej, w postaci zawiadomień do prokuratury. Są też inne (formy odpowiedzialności), na przykład konstytucyjna – mówił poseł PiS Marcin Horała, szef sejmowej komisji śledczej badającej aferę wyłudzeń VAT. Dziś przewodniczący komisji przedstawi wstępną propozycję raportu z prac tego gremium.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raport komisji ds. VAT. Marcin Horała: skala luki godziła w bezpieczeństwo państwa

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 15:59
Skala zjawiska godziła w bezpieczeństwo ekonomiczne państwa; osoby, na których ciążyły konstytucyjne obowiązki z sposób rażący ich nie dopełniły - powiedział szef komisji śledczej ds. VAT Marcin Horała (PiS), kończąc w poniedziałek prezentację projektu raportu z jej prac. 
rozwiń zwiń