X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marlena Maląg: wychodzimy naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnościami

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 10:12
- Wychodzimy naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnościami - prowadzimy wiele konsultacji i wiele rozmów. My już dzisiaj, jako instytucja, zapewniamy możliwość pozyskania środków na łamanie barier - powiedziała na antenie Jedynki prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Marlena Maląg.
Audio
  • Marlena Maląg: wychodzimy naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnościami

19 lipca br. Sejm przyjął ustawę o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Dokument zakłada m.in. utworzenie Funduszu Dostępności, zlikwidowanie barier architektonicznych, cyfrowych i informacyjno-komunikacyjnych w instytucjach publicznych, a także możliwość złożenia skargi na brak dostępności do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Kolejne programy dla osób niepełnosprawnych
niepełnosprawni1200.jpg
Kolejne programy dla osób niepełnosprawnych: dotyczą dowozu do przychodni, na rehabilitację, niepełnosprawnych studentów, znalezienia pracy

Gościem programu "Rozmowa dnia" była Marlena Maląg, prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. - To pierwsze tego typu systemowe wsparcie dla osób o szczególnych potrzebach. Co ważne, ta pomoc jest o wiele szersza niż tylko dla osób z niepełnosprawnościami. To są również osoby starsze, matki z dziećmi. Ta ustawa reguluje wsparcie dla osób szczególnie tej pomocy potrzebujących - podkreśliła Marlena Maląg.

Rola i zadanie Funduszu

- Ta ustawa dotyczy przede wszystkim instytucji publicznych, które powinny zapewnić dostępność osobom, które chcą z tych instytucji korzystać. Może być tak, że instytucja publiczna nie zapewni odpowiedniej dostępności takim osobom. Wtedy Fundusz, który ja reprezentuję, będzie pomagał takim osobom. Będziemy badali przez swoje oddziały czy ta dostępność została zapewniona - zaznaczyła prezes PFRON.

Nawet do 10 tys. zł na wsparcie mobilności osób niepełnosprawnych
shutterstock_niepełnosprawni1200.jpg
Nawet do 10 tys. zł na wsparcie mobilności osób niepełnosprawnych

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] PFRON: wnioski o dopłaty do wózków elektrycznych do końca sierpnia

- Będziemy tą instytucją, która nałoży grzywnę. Te środki będą wpływały do Funduszu Dostępności, dzięki czemu będą mogły być wykorzystywane do przełamywania barier dla osób z niepełnosprawnościami - np. wind. My już dzisiaj, jako instytucja, zapewniamy możliwość pozyskania środków na łamanie barier (architektonicznych i komunikacyjnych - przyp. red.). Wychodzimy naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnościami - prowadzimy wiele konsultacji i wiele rozmów - zapewniła Marlena Maląg.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Henryk Szrubarz

Gość: Marlena Maląg (prezes PFRON)

Data emisji: 12.08.2019

Godzina emisji: 8:16


pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: można cieszyć się sportem i zmagać się z samym sobą, pokazując wolę zwycięstwa

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 16:23
- Można cieszyć się sportem i zmagać się z samym sobą, pokazując wolę zwycięstwa - mówił prezydent Andrzej Duda podczas ceremonii zamknięcia 64/XX Zintegrowanej Zimowej Spartakiady Dziecięcej "Memoriału Romana Stramki i Zbigniewa Kmiecia" w Ptaszkowej w Małopolsce. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Michałkiewicz: 500+ dla niepełnosprawnych jeszcze w tej kadencji Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 09:09
- Niepełnosprawni są w takiej sytuacji, że potrzebują naszego zainteresowania, pomocy i to powinien być temat, który jest ponadpolityczny - mówi w "Sygnałach dnia" w radiowej Jedynce Krzysztof Michałkiewicz, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

J. Sasin o 500+ dla niepełnosprawnych: wypłaty najpóźniej od października

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 15:03
- We wrześniu, najpóźniej od października zacznie się wypłata dodatku w wysokości 500 zł dla osób niepełnosprawnych - zapowiedział wicepremier Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.
rozwiń zwiń