X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Łukasz Mituła: Marysia, mimo ciężkiej choroby, zachowywała uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 08:16
- Chęć pomagania innym i walki o drugiego człowieka wyznacza nam drogę. Chcemy też podziękować za pomoc dla Marysi. Teraz to my jesteśmy zobowiązani do pomocy ze względu na to, co otrzymała nasza córka. Marysia daje nam siłę - mówi Łukasz Mituła, ojciec niedawno zmarłej Marysi i pracownik Departamentu Bezpieczeństwa Polskiego Radia. W najbliższą środę Gość Jedynki wyruszy w 760-kilometrową trasę z Zakopanego do Krynicy Morskiej. W jakim celu?
Audio
Łukasz Mituła
Łukasz MitułaFoto: Robert Bartosewicz

Uśmiechnięta, radosna, jasnowłosa sześciolatka. Tak właśnie można opisać Marysię, u której w ubiegłym roku zdiagnozowano guza mózgu glejaka wielopostaciowego o czwartym stopniu złośliwości. Jej rodzice, chcąc ratować swoje jedynie dziecko, zdecydowali się na specjalistyczne leczenia zagranicą. W 2018 roku we wrześniu Polskie Radio zorganizowało we wszystkich programach akcję charytatywną "Po uśmiech Marysi". Dzięki dobremu sercu naszych słuchaczy, udało się zebrać kwotę potrzebną na leczenie Marysi. Mimo że leczenie skutkowało, choroba niestety zaatakowała z podwójną siłą - rozsiewem, na który nie ma lekarstwa. W lipcu Marysia zmarła.

Marysia jest w Niebie

- Wierzymy, że Marysia jest w Niebie. Na stronie Marysi zawsze piszę, że wychodzi ona na skraj Nieba i razem z innymi dziećmi wita te, które tam przychodzą i które po wielu miesiącach czy latach ciężkich chorób odchodzą (z życia ziemskiego - red.) i są tam szczęśliwe. Najważniejsza dla rodziców jest też ta świadomość, że dzieci nie cierpią, bo choroby nowotworowe, jak i wszystkie pozostałe, często sprawiają ogromny ból - mówi Łukasz Mituła.

Tata Marysi wspomina akcję "Po uśmiech Marysi" i dodaje, że słuchacze okazali jego córce wielkie serce. Udało się zebrać ponad 1.200.000 zł na jej leczenie. - Marysia z tej kwoty skorzystała tylko częściowo. Ale też dzięki tym pieniądzom zebranym na koncie Marysi, mogliśmy pomóc innym osobom. Przekazaliśmy pieniądze na kilkanaście innych zbiórek, a jeszcze pozostały dodatkowe środki. Dlatego będziemy dalej pomagać. Ta pomoc zawsze była ważna dla mnie, mamy Marysi, jak i dla samej Marysi - twierdzi Łukasz Mituła.

Z Zakopanego do Krynicy Morskiej w 6 dni

Łukasz Mituła zdecydował się na organizację kolejnej akcji, tj. "Do morza z gór. Pamięci Marysi Mituła. Z pomocą dla Beaty". Gość Jedynki zamierza pokonać w 6 dni trasę długości 760 km z Zakopanego do Krynicy Morskiej. - Marysia marzyła, żeby pojechać w góry i nad morze. W górach byliśmy razem tylko dzień, ponieważ kiedy dojechaliśmy na miejsce, zmarł pradziadek Marysi i wróciliśmy z Zakopanego. W Krynicy Morskiej byliśmy kilka razy. Dlatego też trasa wiedzie z Zakopanego do Krynicy Morskiej, żeby spełnić marzenie Marysi o zobaczeniu gór i morza. Na pewno będzie nam towarzyszyła - dodaje.

Pomoc dla chorej na złośliwy nowotwór piersi

Podczas akcji prowadzona będzie zbiórka dla Beaty Połukard - młodej kobiety chorej na złośliwy nowotwór piersi i węzłów chłonnych. Podobnie jak Marysia już raz wygrała swoją walkę z chorobą, ale teraz ta choroba zaatakowała ze zdwojoną siłą.

Przygotowania do wyprawy, jak i zmagania na trasie Łukasza Mituła można sledzić na Facebooku - "Do morza z gór. Pamięci Marysi Mituła. Z pomocą dla Beaty". Łukasz Mituła wyjedzie w trasę w środę, 14 sierpnia o godz. 8.00 spod Gubałówki w Zakopanem.

Jak będą wyglądać kolejne etapy z Zakopanego do Krynicy Morskiej? Dlaczego Łukasz Mituła uda się do Centrum Zdrowia Dziecka? Jak wspomina swoją córkę?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"

Prowadzący: Henryk Szrubarz 

Gość: Łukasz Mituła (pracownik Straży Radiowej Polskiego Radia i ojciec Marysi)

Data emisji: 10.08.2019

Godzina emisji: 7:15

DS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmarła mała Marysia, córka naszego radiowego kolegi, o której zdrowie walczyliśmy wspólnie

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2019 14:44
Polskie Radio ze smutkiem informuje, że w czwartek w nocy zmarła mała Marysia, sześcioletnia córka pracownika Straży Radiowej, o której zdrowie walczyliśmy wspólnie - my, pracownicy Polskiego Radia, i Państwo, nasi słuchacze. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożegnaliśmy małą Marysię, córkę pracownika Straży Radiowej

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 16:53
Rodzina, bliscy, przyjaciele oraz pracownicy Polskiego Radia pożegnali sześcioletnią Marysię Mitułę, córkę radiowego kolegi, o której zdrowie walczyli wspólnie - pracownicy i słuchacze Polskiego Radia. Mszę pogrzebową odprawiono w Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Duczkach.
rozwiń zwiń