X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Henryk Skarżyński: lepiej zapobiegać niż leczyć

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 10:02
Lipiec przynajmniej dwa razy zapisał się w historii polskiej medycyny, kiedy przełamywano bariery. 16 lipca 1992 został wszczepiony pierwszy implant słuchu i rozpoczął się program leczenia całkowitej głuchoty w Polsce. 12 lipca 2013 roku odbyły się pierwsze w świecie operacje leczenia głuchoty.
Audio
  • Prof. Henryk Skarżyński o profilaktyce wad słuchu (Sygnały dnia/Jedynka)
Henryk Skarżyński
Henryk SkarżyńskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Te operacje zapoczątkowały niebywały rozwój i zastosowanie różnych technologii w leczeniu wad słuchu, których jesteśmy liderami i wykonujemy ich najwięcej w świecie - mówi profesor Henryk Skarżyński. Szef Instytutu Patologii Słuchu podkreśla, że technologii poprawiających słuch wymyślono wiele, ale nie wszystkie znalazły praktyczne zastosowanie.

Prof. Henryk Skarżyński pozytywnie ocenia współpracę z Polskim Radiem. Od czterech lat trasie koncertowej "Lata z Radiem" towarzyszą lekarze, którzy bezpłatnie badają słuch chętnym. Są też lekarze innych specjalności m.in. dietetycy, hematolodzy, stomatolodzy i periodontolodzy.

Lekarz podkreśla, że badanie w Mobilnym Centrum Słuchu może skrócić ścieżkę diagnostyczną choroby. - W ramach naszej współpracy udaje się przemycić wiele wskazówek prozdrowotnych - zwraca uwagę profesor. Bo to profilaktyka jest głównym celem akcji.

Kto głównie cierpi na wady słuchu? Jak w praktyce wygląda badanie w Mobilnym Centrum Słuchu? Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: prof. Henryk Skarżyński (dyrektor Instytutu Patologii Słuchu i Światowego Centrum Słuchu

Data emisji: 20.07.2019

Godzina emisji: 7.15

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pierwsze w Polsce wszczepienie nowej generacji implantu słuchowego

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 08:58
- Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się operacja wszczepienia nowej generacji implantu słuchowego, który pozwala na wykonywanie bez ograniczeń badań obrazowych - tłumaczył w radiowej Jedynce prof. Henryk Skarżyński, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Henryk Skarżyński: słuchanie muzyki przez kilkanaście godzin jest szkodliwe

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 08:44
- Problemy ze słuchem nie wynikają tylko z uciążliwości hałasu, który jest w wielkich zakładach przemysłowych. One są też spowodowane hałasem będącym na ulicy czy w naszych domach. Przykładem młodzi ludzie, którzy przez kilkanaście godzin słuchają muzyki, co potem odbija im się na ich słuchu - powiedział na antenie radiowej Jedynki prof. Henryk Skarżyński, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Henryk Skarzyński: sami pomagamy sobie gorzej słyszeć

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 13:56
- Na podstawie przeprowadzanych badań słuchu przekonujemy się, że skala problemu jest coraz większa i dotyczy każdej populacji - mówi w audycji "W samo południe" dyrektor Światowego Centrum Słuchu profesor Henryk Skarżyński.
rozwiń zwiń