X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Błażej Spychalski: na Westerplatte powinno być porządne muzeum

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 08:56
- Dzisiaj władze Gdańska podnoszą wielki raban odnośnie do przejęcia terenów na Westerplatte, ale władze w Gdańsku nie były w stanie wybudować od 30 lat odpowiedniego muzeum dla uczczenia pamięci ofiar Westerplatte i dla pokazania tego, że II wojna światowa zaczęła się właśnie tam - mówił w audycji "Sygnały dnia" Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy.
Audio
  • Błażej Spychalski o muzeum na Westerplatte (Sygnały dnia/Jedynka)

Gość radiowej Jedynki mówił, że śp. prezydent Lech Kaczyński podjął przed laty decyzję o wybudowaniu Muzeum Powstania Warszawskiego. - To muzeum zostało wybudowane i dzisiaj jest chyba najbardziej znanym polskim muzeum w Europie i na świecie. Do tego trzeba było odwagi, wizji, ale przede wszystkim chęci. Te chęci w Warszawie były, w Gdańsku, jak widać, tych chęci nie było - mówił Błażej Spychalski.

karczewski stanislaw jedynka 1200.jpg
Stanisław Karczewski: prawda historyczna to podstawa dialogu z Ukrainą

Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy podkreślił, że był na Westerplatte wielokrotnie i widział, jak ten teren jest zaniedbany. - Tam przeważnie był śmietnik. Naprawdę serce krwawi, jak coś takiego widziałem - tłumaczył, dodając, że kiedy rząd podjął decyzję o wybudowaniu muzeum, deklaruje, iż ma na ten cel przeznaczone pieniądze i pomysł, to władze samorządowe w Gdańsku robią wielki raban.

Termin wyborów parlamentarnych

Rzecznik głowy państwa Błażej Spychalski mówił też, że prezydent nie zdecydował jeszcze o terminie ogłoszenia daty wyborów.

- Prezydent musi podjąć decyzję w sprawie wyborów do 14 sierpnia, ale wiadomo, że nie będzie czekał do ostatniej chwili - podkreślił Błażej Spychalski. Dodał, że wiele podmiotów zgłasza Andrzejowi Dudzie propozycje dotyczące terminu.

Wybory do parlamentu - zgodnie z prawem - muszą odbyć się w niedzielę, między 13 października a 10 listopada.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Henryk Szrubarz

Gość: Błażej Spychalski (rzecznik prezydenta RP)

Data emisji: 11.07.2019

Godzina emisji: 8.15

IAR/pkur/ans


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sejm przyjął specustawę ws. Westerplatte. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2019 11:13
W czwartek Sejm przyjął specustawę ws. Westerplatte, która ma ułatwić administrowanie tym terenem i umożliwić szybkie zagospodarowanie go w celu budowy tam muzeum. Między innymi o tym dyskutowali politycy w "Śniadaniu w Trójce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Fotyga: Polacy powinni być zadowoleni, że Timmermans nie będzie szefem KE

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 18:11
- Jest rzeczą nierozsądną, żeby osoba, która się do tego stopnia angażuje w prace polityczne i profil "watażki" politycznego, kierowała w bardzo trudnym czasie KE - mówiła o Fransie Timmermansie Anna Fotyga, europosłanka PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzeum II Wojny Światowej oferuje wycieczki statkiem na Westerplatte

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 21:07
Gdańskie Muzeum II Wojny Światowej wprowadza do swojej oferty wycieczki statkiem na Westerplatte połączone ze zwiedzaniem terenu dawnej Wojskowej Składnicy Tranzytowej. W trakcie rejsu i spaceru po półwyspie gościom towarzyszyć będzie przewodnik. Rejsy będą możliwe dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
rozwiń zwiń