X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Henryk Kowalczyk: przygotowaliśmy pomoc finansową dla gmin mających problemy z suszą

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 08:15
- Ministerstwo Środowiska uruchomiło program dotyczący zaopatrzenia gmin w wodę w związku z suszą. Program ten przeznaczyliśmy dla tych gmin, w których najbardziej nasilają się objawy braku wody. Na pożyczki dla samorządów resort przygotował ok. 6 mld zł - powiedział w "Sygnałach dnia" na antenie radiowej Jedynki Henryk Kowalczyk, minister środowiska.
Audio
  • Henryk Kowalczyk o suszy i programie "Czyste powietrze" (Jedynka/Sygnały dnia)

Susza daje się w Polsce we znaki. Jak informuje w komunikacie Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, już aż 14 województw objętych jest niedoborami wody. Największy jej deficyt między 1 maja a 30 czerwca zanotowano na obszarze Pojezierza Lubuskiego. Zagrożone są więc uprawy - w przypadku zbóż jarych zagrożenie występuje w 49 proc. gmin w kraju.

susza1200.jpg
Susza coraz bardziej palącym problemem polskich rolników

Minister środowiska Henryk Kowalczyk powiedział, że ministerstwo uruchomiło program dotyczący zaopatrzenia gmin w wodę. Program ten jest elementem próby przeciwdziałania skutkom zmian klimatu. - To program dla tych gmin, w których nasilają się objawy braku wody. Takie samorządy od 1 lipca mogą zgłaszać się do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska po wsparcie finansowe, by mieszkańcy mieli zapewnioną wodę tam, gdzie z powodu suszy jej brakuje - powiedział Henryk Kowalczyk.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Nasila się susza. Najgorsza sytuacja w centrum i na północy Polski

Jak dodał, w najtrudniejszej sytuacji z powodu suszy są zarówno gminy leżące w terenach górskich, jak i te na obszarach nizinnych. - Problem dotyka najbardziej środkowej Polski. To południowa część Wielkopolski, województwa łódzkie i kujawsko-pomorskie, a także wschodnie Mazowsze. Tu objawy suszy są najbardziej widoczne, jednak o pomoc zgłaszają się samorządy z każdego rejonu Polski - przyznał minister środowiska.

Henryk Kowalczyk zaznaczył, że w ramach programu przygotowano na pożyczki ok. 6 mld zł. - Pożyczki te będą w części umarzane. To 50 proc. dla gmin ubogich i 30 proc. dla zamożniejszych - podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której minister środowiska mówił również o realizacji programu "Czyste powietrze".

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Henryk Kowalczyk (minister środowiska)

Data emisji: 3.07.2019

Godzina emisji: 7.14

bb/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Program "Czyste powietrze". Dziesiątki tysięcy chętnych na dopłaty

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 16:38
Wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej podpisały w całym kraju ponad tysiąc umów na dofinansowanie wymiany starych kotłów i termomodernizację. Złożonych wniosków w ramach programu "Czyste powietrze" jest już około 35 tysięcy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak na wsi walczyć z suszą? Władze mają pomysł i uruchamiają program małej retencji

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 12:50
Coraz więcej obszarów rolniczych zagrożonych jest również w tym roku suszą. Mówi się już o ośmiu województwach. W związku z coraz częstszymi sytuacjami ekstremalnymi, Ministerstwo Rolnictwa wyszło z propozycją programu małej retencji, który ma ruszyć 1 sierpnia.
rozwiń zwiń