X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Program "Stop suszy". Sergiusz Kieruzel: sytuacja wodna jest poważna

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2019 10:34
- Nie jest najlepiej, jeżeli chodzi o sytuację wodną. Jest to na tyle poważna sprawa, że musimy działać na każdym poziomie: indywidulanym, lokalnym, regionalnym, globalnym. "Stop suszy" to program, który przede wszystkim pokazuje nam, gdzie występuje susza, jaki jest jej rodzaj i co konkretnie robić, by można było dysponować zasobami wodnymi w dłuższej perspektywie - powiedział Sergiusz Kieruzel z PGW.
Audio
  • Dyrektor PGW o programie "Stop Suszy" (SygnałyDnia/Jedynka)
Rząd na pomoc gospodarstwom dotkniętym suszą przeznaczy 1,5 miliarda złotych.
Rząd na pomoc gospodarstwom dotkniętym suszą przeznaczy 1,5 miliarda złotych.Foto: Pixabay

Polska ma jedne z najmniejszych zasobów wody w Unii Europejskiej. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie opracowuje pierwszy w kraju plan przeciwdziałania skutkom suszy. - Jest to bardzo kompleksowy program. Pierwszy plan zakłada przeznaczenie ponad 12 mld złotych na budowę regionalnych zbiorników retencyjnych, które będą gromadzić wodę - stwierdził Sergiusz Kieruzel.  

Gość na antenie radiowej Jedynki apelował o jak najlepsze zagospodarowanie terenów zielonych, aby miały one odpowiedni poziom nawodnienia. - Nie kośmy wszystkich trawników. Kwiaty i zioła pięknie wyglądają i zatrzymują wilgoć w glebie. Nie betonujmy ścieżek, dróg przy rzekach, wszystkich parkingów. Są możliwości układania takich rodzajów powierzchni, które przepuszczają wodę i pozwalają jej przesiąknąć do ziemi - dodał. 

Ile wody marnujemy wyrzucając jedzenie? Jakie inwestycje przewidziane są w programie "Stop suszy"? 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski 

Gość: Sergiusz Kieruzel (Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie)

Data emisji: 22.06

Godzina emisji: 7.39

ans/IAR/mk 


Czytaj także

Czy tej wiosny grozi nam susza?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 15:34
Susza jest konsekwencją zmian klimatycznych, a deszcz jest zjawiskiem pogodowym. Od pewnego czasu nie odnotowano ulewnych deszczy, a zima przeszła bez większych opadów. Czy Polsce grozi susza? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program Rozwoju Retencji, czyli jak zatrzymać wodę?

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2019 16:30
Jeszcze w lipcu rząd ma przyjąć Program Rozwoju Retencji na lata 2021-2027, z perspektywą do 2030 roku - poinformowało Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Program ma umożliwić zatrzymywanie dwa razy więcej wody niż obecnie. Dziś wskaźnik retencji wynosi 6,5 procent - za mało, żeby przeciwdziałać skutkom suszy.
rozwiń zwiń