X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Minister edukacji: chcemy rozmawiać z nauczycielami, aby ulepszyć polską szkołę

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 08:59
- To nie pan Sławomir Broniarz będzie tylko i wyłącznie decydować o tym, czy nauczyciele będą strajkować, czy nie - mówił w "Sygnałach dnia" minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.
Audio
  • Dariusz Piontkowski o sytuacji w oświacie (Sygnały dnia/Jedynka)

Posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o Karcie nauczyciela, dotyczący m.in. podniesienia średniego wynagrodzenia nauczycieli. Autorzy projektu w uzasadnieniu piszą, że jego celem jest "zapewnienie (...) rozwiązań zmierzających do podniesienia prestiżu zawodu nauczyciela". 

pap-arch-sejm-1200.jpg
PiS złożył projekt noweli Karty nauczyciela. Przewiduje m.in. podwyżki

Dariusz Piontkowski tłumaczył, że projekt ustawy, który wpłynął do Sejmu, jest realizacją porozumienia rządu z "Solidarnością", mówiącego m.in. o podwyższeniu wynagrodzenia nauczycieli o kolejne prawie 10 proc. Jak mówił, PiS dotrzymuje słowa i chce rozmawiać z nauczycielami, w tym także ze związkami zawodowymi, na temat dalszych perspektyw zawodu nauczyciela i o tym, jak powinna wyglądać polska szkoła.

- Najważniejszy jest uczeń, czyli dziecko, które trafia do szkoły. Tym powinniśmy się przede wszystkim kierować, aby efekty kształcenia i wychowania były jak najlepsze dla państwa i dla społeczeństwa - podkreślił gość Jedynki.

- Tym m.in. różnimy się od opozycji totalnej, że uważamy, iż państwo odgrywa istotną rolę w życiu obywateli i w kilku dziedzinach - także w edukacji - powinno mieć ważne zdanie - dodał szef MEN.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Hejke

Gość: Dariusz Piontkowski (minister edukacji narodowej)

Data emisji: 7.06.2019

Godzina emisji: 8.15

mr/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PiS złożył projekt noweli Karty nauczyciela. Przewiduje m.in. podwyżki

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 14:41
Posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o Karcie nauczyciela, dotyczący m.in. podniesienia średniego wynagrodzenia nauczycieli. Autorzy projektu w uzasadnieniu piszą, że jego celem jest "zapewnienie (...) rozwiązań zmierzających do podniesienia prestiżu zawodu nauczyciela".
rozwiń zwiń