X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Piknik Naukowy 2019. Andrzej Rogoyski: to będą niezwykłe przeżycia

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 10:04
- Polskie Radio jest obecne od początku, już 23 lata. Jesteśmy bardzo z tego dumni, gdyż to jest największa impreza tego typu w Europie - plenerowa, związana z popularyzowaniem świata nauki - podkreślił w "Sygnałach dnia" prezes zarządu Polskiego Radia Andrzej Rogoyski. 
Audio
  • Andrzej Rogoyski i Robert Firmhofer o Pikniku Naukowym (Jedynka/Sygnały dnia)
Andrzej Rogoyski
Andrzej RogoyskiFoto: W.Kusiński/PR

Dwieście stanowisk i prawie tysiąc pokazów naukowych - na PGE Narodowym o 11.00 rozpocznie się 23. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. W tym roku piknikowe pokazy będą się skupiały wokół tematu: "My i maszyny”. 

piknik_n19 1200.jpg
23. Piknik Naukowy. Multimedialna opowieść o radiu kolejną atrakcją

- Mam nadzieję, że maszyny nigdy nie opanują tej umiejętności, która jest największą wartością człowieka – to jest zdolność do empatycznej interakcji z drugim człowiekiem - powiedział Andrzej Rogoyski odnosząc się do tematu tegorocznego pikniku. Jak mówił, maszyna nigdy nie zastąpi rodziców tulących dziecko do snu, czy lekarza udzielającego psychicznego wsparcia pacjentowi. 

Prezes PR mówił też o przygotowanej przez radio atrakcji dla zwiedzających - studia eksperymentalnego Polskiego Radia. - Będziemy w świecie "wyobraźni niewizualnej". To będą niezwykłe przeżycia emocjonalne dla wszystkich, którzy do tego studia wejdą - zapewnił. Wskazał, że studio, które niewątpliwie łączy się z maszynami, będzie też wykorzystane w przyszłym roku przy dużym wydarzeniu związanym z 95. rocznicą powstania Polskiego Radia. 

Dyrektor Centrum Nauki Kopernik Robert Firmhofer mówił natomiast w "Sygnałach dnia", że w temacie "My i maszyny" jest coś, co "budzi nadzieję, pewnego rodzaju napięcie i także pewnego rodzaju niepokój". - Maszyny niosą nam postęp i musimy wierzyć w racjonalność człowieka, który te maszyny projektuje i definiuje ich cele - powiedział Firmhofer. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji i odwiedzenia Pikniku Naukowego.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski 

Goście: Andrzej Rogoyski (prezes zarządu Polskiego Radia), Robert Firmhofer (dyrektor Centrum Nauki Kopernik)

Data emisji: 11.05.2019 

Godzina emisji: 7.13

fc/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"My i maszyny". Tłumy na pokazach Pikniku Naukowego

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 20:01
50 tys. osób przyglądało się eksperymentom naukowym, doświadczeniom i pokazom na 23. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Hasło tegorocznego Pikniku brzmiało: "My i maszyny".
rozwiń zwiń