X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

A. Soboń: w ramach Mieszkania+ realizujemy 28 tys. mieszkań

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019 09:10
Projekt Mieszkanie+ ma być sprawniej realizowany, bo zmienią się zasady działania banku ziemi, jakim jest Krajowy Zasób Nieruchomości. Wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń przekonuje, że dzięki zmianom będzie możliwa budowa do 100 tys. mieszkań.
Audio
  • Wiceminister Artur Soboń o programie Mieszkanie+ (Sygnały dnia/Jedynka)
Artur Soboń
Artur SobońFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Krajowy Zasób Nieruchomości dysponuje gruntami, znajdującymi się w gestii Skarbu Państwa i to szeroko rozumianego, gdyż są to grunty spółek Skarbu Państwa, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Agencji Mienia Wojskowego oraz ziemia będąca w dyspozycji samorządów. Sejm rozpoczął prace nad nowelizacją przepisów o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Zmiany pozwolą poszerzyć katalog gruntów pod budownictwo mieszkaniowe, a Krajowy Zasób Nieruchomości będzie mógł pozyskiwać działki od jednoosobowych spółek Skarbu Państwa.

Artur Soboń informuje, że w ramach programu Mieszkanie+ na zaawansowanym etapie jest realizacja 28 tysięcy mieszkań. Obecnie w Krajowym Zasobie Nieruchomości, według informacji resortu inwestycji, jest 115 lokalizacji. Na tych terenach może powstać około 63 tysięcy mieszkań. - To już robi wrażenie, a tak naprawdę dopiero rozpoczynamy budowę tego zasobu - mówi wiceminister.

Ile czasu zajmie realizacja programu Mieszkanie+? W jaki sposób państwo będzie wspierało lokatorów? Jak sprawnie idzie przekształcenie użytkowania wieczystego we własność?

Posłuchaj całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Artur Soboń (wiceminister inwestycji i rozwoju)

Data emisji: 13.04.2019

Godzina emisji: 7.40

ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mieszkanie Plus. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać dopłatę do czynszu?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 15:36
- W ramach programu Mieszkanie Plus mają być budowane mieszkania na wynajem. Ale jeżeli ktoś zostanie najemcą, to wcale nie ma gwarancji, że dostanie dopłatę. Trzeba spełnić dodatkowe warunki. Może się okazać, że część mieszkańców nieruchomości będzie korzystała z dopłat, a część nie – powiedział w Polskim Radiu 24 Bartosz Turek, ekspert ds. rynku nieruchomości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budownictwo: coraz mniej ”łatwych” gruntów do zabudowy. Ceny u deweloperów będą rosły?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019 10:27
Czasy budowy na pustych działkach kończą się również w Polsce. Jak sygnalizują deweloperzy, muszą oni  coraz częściej sięgać np. po tereny poprzemysłowe czy działki z budynkami do wyburzenia. A to oznacza budowę na "trudnych" gruntach, powodujących wzrost kosztów inwestycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska "w budowie". Program Mieszkanie Plus nabiera tempa

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 19:50
100 tys. mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus powstanie w ciągu 10 lat – tak zapowiada PFR Nieruchomości. Zasób zgromadzonych gruntów zarządzanych przez Fundusz i Krajowy Zasób Nieruchomości obecnie pozwala na wybudowanie w całej Polsce 110 tys. mieszkań.
rozwiń zwiń