X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Na żurawiach będzie bezpieczniej? Kontrole PIP

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 11:29
Państwowa Inspekcja Pracy rozpoczęła kontrole na budowach związane z wejściem w życie rozporządzenia dla bezpieczeństwa pracy przy obsłudze żurawi wieżowych.
Audio
  • Co trzecia osoba, która zmarła w Polsce w pracy to pracownik budowy (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: WDnetStudio / pixabay

Rozporządzenie ma zapobiegać nieprzestrzeganiu warunków BHP przez organizatorów pracy. Zgodnie z dokumentem, operatorzy żurawi mogą pracować maksymalnie 8 godzin - niezależnie od formy zatrudnienia.

- Obserwowaliśmy sytuacje, w których operatorzy pracowali po 16 godzin i więcej na jednym żurawiu. Dobrze, że w końcu udało się unormować ten czas pracy - mówi Jakub Chojnicki z Głównego Inspektoratu Pracy. - Niedopuszczalna jest także praca żurawia w niekorzystnych warunkach atmosferycznych - dodaje. 

Dokument, o który od trzech lat zabiegały związki zawodowe przyjęło w lutym Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Jest on także odpowiedzią na wypadki przy pracy. W 2017 roku śmierć w wypadkach przy obsłudze żurawi wieżowych poniosło pięć osób. Według danych Państwowej Inspekcji Pracy, w Polsce co piąta osoba, która doznała uszkodzenia ciała przy pracy pracowała na budowie. Co trzecia osoba, która zmarła w Polsce w pracy to właśnie pracownik budowy.

Co jeszcze można zrobić aby poprawić bezpieczeństwo na budowach? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Materiał: Ewa Tylus

Data emisji: 8.04.2019

Godzina emisji: 7.43

kh

Zobacz więcej na temat: budowa bezpieczeństwo wypadek
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak