X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Przedszkolaki w obliczu otyłości. Gdzie podziały się zdrowe nawyki?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 10:15
- Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie, a jest to efekt złych nawyków żywieniowych  - mówi dr Małgorzata Kostecka z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Co przedszkola mogą zrobić, aby uchronić dzieci przed nadmiernym przybieraniem na wadze?
Audio
  • Rozmowa z uczestnikami Festiwalu Zdrowia Przedszkolaka (Sygnały Dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/denira

W Lublinie odbył się Festiwal Zdrowia Przedszkolaka. Dyrektor przedszkola nr. 35 Renata Cioch powiedziała, że w placówce, którą zarządza dzieci informowane są o tym, że potrawy przygotowane są na miejscu przez odpowiednio wykwalifikowane kucharki. - Wtedy są to potrawy o wiele zdrowsze, gdyż nie mają w sobie dużej ilości cukru i konserwantów - mówi dyrektor przedszkola.

Nauczyciel z przedszkola nr. 13 ocenia z kolei, że dzieci za dużo czasu spędzają przed telewizorem, nie mając ruchu. - Trzeba zmienić myślenie rodziców, a my jako placówka staramy się to robić - twierdzi uczestnik festiwalu. Przedszkola organizują także warsztaty, w których eksperci uczą, jak nakłonić dziecko do sięgania po zdrowe jedzenie. Niektóre z nich wprowadzają także "szwedzkie stoły", które mają uczyć najmłodszych samodzielnego decydowania o tym, co zdrowego może znaleźć się na ich talerzu.

W jaki sposób edukować rodziców, aby mogli uczyć dzieci zdrowego odżywiania się? Jak przedszkola walczą z problemem otyłości wśród najmłodszych? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z uczestnikami Festiwalu Zdrowia Przedszkolaka.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Daniel Wydrych i Piotr Gociek

Data emisji: 28.03.2019

Godzina emisji: 6.20

K.A/k.h

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Serce. Od jego kondycji zależy całe nasze życie

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 19:38
Serce to organ, który poza regularnymi uderzeniami, może nam przypominać o swojej obecności niepokojącymi kołataniami i ukłuciami. Jakie objawy mogą zwiastować poważne choroby serca i jakie zdrowe nawyki powinniśmy wprowadzać w życie, aby nie skazywać się na uciążliwe dolegliwości, a w najgorszym wypadku - na śmierć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pij mleko, będziesz wielki" - jak się ma do zdrowia?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 16:13
Nietolerancja laktozy wywołuje dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Co w sytuacji, gdy dowiadujemy się o uczuleniu na laktozę, a przez tyle lat w naszej diecie gościły produkty pochodzenia krowiego? Gdzie znaleźć zdrową, pełną wapnia alternatywę dla tych produktów?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Blisko milion Polaków choruje na jaskrę

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 13:09
Z okazji Światowego Tygodnia Jaskry, który trwa od 10 do 16 marca, po raz trzeci w całej Polsce odbyły się bezpłatne badania w kierunku wykrycia jaskry.
rozwiń zwiń