X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Niższy PIT dla mikrofirm. Minister przedsiębiorczości: propozycję przyjmiemy z zainteresowaniem

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 08:32
- W czasie, gdy gospodarka nieco spowalnia, to, co jest największym naszym wyzwaniem, to obniżanie kosztów pracy, obniżanie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce - powiedziała w "Sygnałach dnia" minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
Audio
  • Jadwiga Emilewicz o obniżeniu podatków (Jedynka/Sygnały dnia)

Obniżka stawki podatku z 18 do 17 proc. prawdopodobnie obejmie też mikrofirmy - podała piątkowa "Rzeczpospolita". Gazeta przypomniała, że gdy premier Mateusz Morawiecki ogłosił, w ramach tzw. piątki Kaczyńskiego, obniżkę obciążeń dla pracujących, pojawiły się wątpliwości, czy dotyczy to także samozatrudnionych. W Ministerstwie Finansów trwają prace nad ustawą. 

Jadwiga Emilewicz powiedziała w radiowej Jedynce, że jeśli obniżony podatek będzie dotyczył też mikrofirm, to ministerstwo przyjmie go z jeszcze większym zainteresowaniem. - To one przede wszystkim potrzebują obniżania progu dostępu, progu rozwojowego, aby rzeczywiście w ciągu kilku lat mogły się rozwijać - oceniła minister. Jej zdaniem "w czasie, gdy gospodarka nieco spowalnia to, co jest największym naszym wyzwaniem, to obniżanie kosztów pracy, obniżanie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce".

Minister zauważyła, że choć rekordowy pod względem wzrostu gospodarczego rok 2018 raczej się nie powtórzy, to Polska ciągle utrzymuje się na bardzo wysokiej fali wzrostu. - Jeśli utrzymamy dynamikę z pierwszego kwartału, możemy ten rok skończyć na poziomie 4 proc. PKB - powiedziała. Wskazała, że ostrożne szacunki mówią o wzroście na poziomie 3,5-3,7 proc. - Rozwijamy się trzykrotnie szybciej niż nasz największy partner gospodarczy - Niemcy - dodała Emilewicz.

Gość Jedynki mówiła też o zaplanowanej na poniedziałek polsko-niemieckiej konferencji o współpracy gospodarczej oraz o relacjach z Wielką Brytanią w przypadku tzw. twardego brexitu.

W audycji nawiązano również do czwartkowej konferencji z udziałem minister poświęconej prawu oświatowemu w kontekście podpisania przez Rafała Trzaskowskiego deklaracji LGBT+. W dziedzinie edukacji w deklaracji zapowiedziano m.in. wprowadzenie edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole, uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej, zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Jadwiga Emilewicz (minister przedsiębiorczości i technologii)

Data emisji: 15.03.2019

Godzina emisji: 7.15

fc/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: przyczyną polskiego cudu gospodarczego jest lepsza ściągalność podatków

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 13:13
- Z mafiami VAT-owskimi jest tak, że walczyć z nimi ich bronią było trudno, ale my wyciągnęliśmy nową technologię, technologię analizy informatycznej - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń