X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Patryk Jaki o wprowadzeniu deklaracji LGBT+ w Warszawie: to duży skandal

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 08:17
- Rafał Trzaskowski wycofuje się ze swoich obietnic dotyczących poprawy jakości życia w Warszawie, a w zamian wprowadza nam m.in. hostel dla LGBT – powiedział w "Sygnałach dnia" na antenie radiowej Jedynki wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Odniósł się w ten sposób do podpisanej przez prezydenta stolicy deklaracji LGBT+.
Audio
  • Patryk Jaki: wprowadzenie deklaracji LGBT+ w Warszawie to duży skandal (Sygnały dnia/Jedynka)

Dokument został parafowany w poniedziałek. Znajduje się w nim dwanaście postulatów, które dotyczą m.in. bezpieczeństwa i edukacji antydyskryminacyjnej oraz antyprzemocowej w szkole. Deklaracja na rzecz społeczności lesbijek, homoseksualistów, biseksualistów i osób transseksualnych zakłada też utworzenie w Warszawie hostelu interwencyjnego dla środowiska LGBT.

trzaskowski_pap_1200.jpg
Budowa hostelu, edukacja seksualna w szkołach. Sprawdziliśmy, co autorzy Deklaracji LGBT+ planują w Warszawie

- Uważam, że wprowadzenie w Warszawie karty LGBT+ to duży skandal. Rafał Trzaskowski nie zdobył 100 proc. głosów w wyborach. W imieniu 250 tys. ludzi mieszkających w Warszawie mówię, że my się na to nie zgadzamy – powiedział Patryk Jaki.

Dodał, że realizacja tej deklaracji pochłonie sporą część budżetu stolicy. – To naprawdę będą miliony złotych, które trafią do kieszeni lewicowych organizacji na walkę ideologiczną – podkreślił.

Jak stwierdził wiceminister sprawiedliwości, deklaracja stanowi przykład takiej realizowanej obietnicy wyborczej Rafała Trzaskowskiego, która nie jest priorytetowa. – Rafał Trzaskowski wycofuje się ze swoich obietnic dotyczących poprawy jakości życia w Warszawie, m.in. komunikacyjnych, dotyczących smogu czy reprywatyzacji mieszkań, a w zamian wprowadza nam m.in. hostel dla LGBT. Co to w ogóle jest? – pytał.

Gość audycji mówił również o swojej kandydaturze do Parlamentu Europejskiego oraz odniósł się do sprawy przetargu na produkcję nowych tramwajów dla Warszawy. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Patryk Jaki (wiceminister sprawiedliwości)

Data emisji: 22.02.2019

Godzina emisji: 7.14

bb/abi