X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dr Bartłomiej Biskup: Koalicja Europejska będzie największą premią dla PO

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 09:30
- Koalicja Europejska będzie największą premią dla największego ugrupowania, czyli Platformy Obywatelskiej. Będzie rozdawała karty i miejsca na listach - mówi w "Sygnałach dnia" politolog.
Audio
  • Dr Bartłomiej Biskup: Koalicja Europejska będzie największą premią dla PO (Sygnały dnia/Jedynka)

Na początku lutego grupa byłych premierów i szefów MSZ podpisała deklarację zawierającą apel o stworzenie szerokiej listy w wyborach do PE i "powstanie Koalicji Europejskiej, która uniemożliwi wyprowadzenie Polski z UE". Pod deklaracją podpis złożyli: Grzegorz Schetyna, Ewa Kopacz, Jerzy Buzek, Kazimierz Marcinkiewicz, Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller i Marek Belka, a także b. szef MSZ Radosław Sikorski. 17 lutego wieczorem o dołączeniu do Koalicji zdecydowała rada Krajowa Partii Zieloni.

- Istnieje ryzyko, że dla części wyborców będzie to zbyt słabo wypozycjonowania oferta, za szeroka i zbyt eklektyczna, żeby znaleźli coś dla siebie - mówi o Koalicji Europejskiej dr Bartłomiej Biskup. - Musiałoby istnieć jakieś spoiwo, które pociągnęłoby szersze rzesze wyborców. Nie ma na dzisiaj takich haseł, tematów, które by tak społeczeństwo emocjonalnie interesowały, żeby poszło gremialnie za jakimś ugrupowaniem politycznym. Nie ma takich emocji dzisiaj w Polsce - ocenia gość Jedynki.

Zdaniem dr Bartłomieja Biskupa, tworzenie dużej koalicji w wyborach do Parlamentu Europejskiego nie jest dobrym pomysłem. - Z punktu widzenia ekonomiki politycznej się to nie opłaca z powodu niskiej frekwencji i zupełnie innej ordynacji wyborczej i przeliczania głósów na mandaty, gdzie właśnie małe ugrupowania odnoszą większe sukcesy i wprowadzają swoich posłów - zaznacza. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Bartłomiejem Biskupem, który mówił także o szczycie V4 w Izraelu. Więcej w nagraniu.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Katarzyna Gójska

Gość: dr Bartłomiej Biskup (politolog)

Data emisji: 18.02.2018

Godzina emisji: 8.40

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zieloni w Koalicji Europejskiej przed wyborami do PE. Rzecznik: wspólnie wygramy z PiS-em

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 17:17
Rada Krajowa Partii Zieloni zdecydowała w niedzielę o dołączeniu do Koalicji Europejskiej - poinformował rzecznik ugrupowania Maciej Józefowicz. Ocenił, że Koalicja Europejska jest w stanie "wygrać z PiS, potwierdzić przywiązanie Polski do europejskich wartości i zagwarantować, że w europarlamencie znajdą się zieloni europosłowie i europosłanki z Polski". 
rozwiń zwiń