more_horiz

Jacek Sasin o publikacji "Jerusalem Post": zszokowała nas ta informacja

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 09:29
- Jeśli taka wypowiedź miałaby miejsce byłaby skandaliczna, gdyż jest skrajnie nieprawdziwa. Będziemy tę sprawę do końca wyjaśniać - tak o publikacji "Jerusalem Post" mówił w "Sygnałach dnia" Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Audio
  • Jacek Sasin o publikacji "Jerusalem Post" (Sygnały dnia/Jedynka)

Izraelska gazeta napisała, że podczas pobytu w Warszawie premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że Polacy kolaborowali z nazistami w Holokauście. Słowa te zdementowała jednak ambasador Izraela w Polsce Anna Azari.

Jacek Sasin tłumaczył, że nie ma powodów, aby nie ufać komunikatowi przekazanemu przez ambasador Azari. Jak mówił gość Jedynki, nie ma nagrania tej wypowiedzi, a spotkanie premiera Netanjahu z izraelskimi dziennikarzami było nieformalne.

- Rozumiem, że takie przekłamanie mogło powstać, tym bardziej, że z tego co donoszą media, również dziennikarze uczestniczący w tym spotkaniu spierają się, co tak naprawdę powiedział premier Izraela - podkreślił szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

- To, że tego typu wypowiedzi są prostowane pokazuje, że presja, którą Polska wywiera w tej sprawie przynosi skutek, ale to też pokazuje, jak dużo pracy jeszcze do wykonania przed nami - dodał gość Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Katarzyna Hejke

Gość: Jacek Sasin (szef Komitetu Stałego Rady Ministrów)

Data emisji: 15.02.2019

Godzina emisji: 8.15

mr/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ambasador Izraela dementuje informacje "Jerusalem Post" nt. wypowiedzi Netanjahu

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 06:26
- Premier Izraela Benjamin Netanjahu nie mówił podczas czwartkowego briefingu w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, że polski naród kolaborował z nazistami, a jedynie że żadna osoba nie została pozwana do sądu za wspominanie o tych Polakach, którzy z nimi współpracowali - poinformowała ambasador Izraela Anna Azari. Zaznaczyła, że Netanjahu "z niecierpliwością czeka na spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim w przyszłym tygodniu".
rozwiń zwiń