more_horiz

Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski: jesteśmy wyjątkowym radiem

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 13:15
- Wartością wyróżniającą Polskie Radio jest to, że u nas możecie Państwo uzyskać wszystko to, co jest najważniejsze, najpiękniejsze, najcudowniejsze: głosy, słuchowiska, reportaże. Wszystko to gdzie indziej, przez zalew komercji, jest niedostępne. Jesteśmy w tym znaczeniu wyjątkowym radiem - mówi w "Sygnałach dnia" prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski. 
Audio
  • Andrzej Rogoyski: jesteśmy wyjątkowym radiem (Sygnały dnia/Jedynka)
Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski
Prezes Polskiego Radia Andrzej RogoyskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

13 lutego, po raz ósmy, obchodzony jest Światowy Dzień Radia. Proklamowany został przez Organizację Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury - UNESCO w 2011 roku, z inicjatywy Hiszpanii. Także dziś, Polskie Radio przyzna po raz 50. swoje najważniejsze nagrody - Złote Mikrofony. To szczególna nagroda Polskiego Radia przyznawana co roku osobom, których zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego.

- Fakt, że jest to już 50. rocznica pokazuje rzecz niezwykłą. Wśród różnych zawieruch, które były związane z historią Polski - w tym w szczególności przez ostatnie 50-80 lat - jest jedna rzecz, która w najmniejszym stopniu uległa tym zawieruchom. Jest to polska kultura - mówi prezes Polskiego Radia. - Ta 50. rocznica pokazuje, że te najważniejsze wartości, jaką m.in. jest kultura, umiały przetrwać w niezwykle dobrym stanie - dodaje.

Andrzej Rogoyski zaznacza, że Polskie Radio jest radiem nie tylko osadzonym w tradycji, kulturze i historii, ale także radiem nowoczesnym. - Tzw. radio dabowskie, nadawane w nowoczesny sposób, jest radiem, które cały czas rozwijamy. Uważamy, że radio Dab+ to radio przyszłości, ale nie zapominamy też o tradycyjnej formie nadawania, do której nasi słuchacze są przyzwyczajeni - podkreśla. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Andrzej Rogoyski (prezes Polskiego Radia)

Data emisji: 13.02.2019

Godzina emisji: 8.39

kh/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polskie Radio było pierwsze!

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 09:00
Zrodziło się z marzeń włoskiego konstruktora Guglielmo Marconiego. Nazwane początkowo telegrafem bez drutu, w Polsce zaczęło nadawać 1 lutego 1925.
rozwiń zwiń