X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Tragedia w Gdańsku. Jacek Sasin: agencja ochrony zawiodła, bo nie stosowała procedur

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 08:15
- Nie ma żadnych wątpliwości, że w przypadku tragedii z Gdańska zawiodła agencja ochrony. Dlatego, że nie stosowała procedur – powiedział w radiowej Jedynce Jacek Sasin, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów.
Audio
  • Jacek Sasin: w przypadku tragedii z Gdańska zawiodła agencja ochrony (Sygnały dnia/Jedynka)

W niedzielę, 13 stycznia, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku doszło do zabójstwa prezydenta miasta Piotra Adamowicza. Morderstwa dokonał 27-letni Stefan W., który wtargnął na scenę i ugodził nożem samorządowca. W związku ze sprawą zatrzymano szefa ochrony tej imprezy i po przesłuchaniu przez prokuratora postawiono mu trzy zarzuty – dwa dotyczące składania fałszywych zeznań i jeden odnoszący się do podżegania do składania fałszywych zeznań. Jak bowiem ustaliła prokuratura, mężczyzna przekazał policjantom nieprawdziwe informacje dotyczące identyfikatora, na podstawie którego zbaójca miał wejść na scenę.

- Nie ma żadnych wątpliwości, że agencja ochrony zawiodła, bo nie stosowała procedur. To nie jest wina tego, że prawo jest złe, tylko tego, że nie przestrzegano tego prawa. W dodatku reakcja na incydent też była nie taka, jak trzeba. Zabójca został zatrzymany nie przez pracownika ochrony, a obezwładnił go pracownik techniczny – powiedział Jacek Sasin.

Przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów dodał, że na razie nie ma przewidzianej zmasowanej kontroli firm ochroniarskich. – Jestem przeciwnikiem takich "akcyjnych" działań. Musimy bardzo spokojnie przeanalizować to, co się wydarzyło, także pod kątem obowiązującego w Polsce prawa. Nie można podejmować ruchów nerwowych i nieprzemyślanych. Teraz trwa taka analiza w rządzie, dotyczy przepisów regulujących funkcjonowanie agencji ochrony i przepisów dotyczących imprez masowych. Jest prowadzona pod tym kątem, by wyeliminować możliwości, które stanowią de facto obchodzenie prawa – zaznaczył Jacek Sasin.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

ProwadzącyPiotr Gociek

Gość: Jacek Sasin (przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów)

Data emisji: 22.01.2019

Godzina emisji: 7.15

bb/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zarzuty dla szefa ochrony imprezy WOŚP w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 20:33
Dariusz S., szef ochrony gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, usłyszał trzy zarzuty. Jego przesłuchanie trwało ponad 4 godziny.
rozwiń zwiń