X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Jacek Sasin: jest próba nieuprawnionego sklejenia Prawa i Sprawiedliwości z aferą SKOK Wołomin

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 08:42
- To, że doszło do tej afery i w takiej skali jest, niestety, kolejnym przykładem zaniedbań ze strony aparatu państwa, w tym przypadku KNF - powiedział w "Sygnałach dnia" Jacek Sasin o sprawie SKOK Wołomin. 
Audio
  • Jacek Sasin o aferze SKOK Wołomin (Sygnały dnia/Jedynka)

W piątek prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec siedmiorga podejrzanych ws. niedopełnienia obowiązków w sprawie dotyczącej SKOK Wołomin środków o charakterze wolnościowym w postaci zakazu kontaktowania się z innymi podejrzanymi, poręczeń majątkowych i dozorów policyjnych. Wśród nich są były przewodniczący KNF Andrzej J. oraz były wiceprzewodniczący Wojciech K.

Prokuratura Krajowa tłumaczy, że ich przestępstwo "polegało na tym, że urzędnicy nie zakończyli prowadzonego postępowania administracyjnego sporządzeniem projektu decyzji administracyjnej o ustanowienie zarządcy komisarycznego w SKOK w Wołominie do dnia 22 października 2013 roku. Tym samym nie przedłożyli takiego projektu wraz z wnioskiem o ustanowienie zarządcy na posiedzeniu Komisji Nadzoru Finansowego".

Jacek Sasin stwierdził w radiowej Jedynce, że próbuje się odwrócić uwagę od prawdziwych przyczyn i przebiegu tej afery i w sposób nieuprawniony "skleić" z nią Prawo i Sprawiedliwość. - Podczas, gdy była to afera w wykonaniu byłych oficerów WSI, związanych z fundacja Pro Civili. Tą fundacją, z którą związani byli również politycy PO, chociażby były prezydent Bronisław Komorowski - powiedział Sasin.

Gość Jedynki zwrócił uwagę, że KNF ponad 1,5 roku bezczynnie przyglądała się, jak rozkradane są pieniądze SKOK Wołomin. - Od wiosny 2013 roku wiedza o tym procederze była w kierownictwie KNF, a jakiekolwiek działania podjęte zostały skuteczne dopiero jesienią roku następnego - przypomniał Sasin. Podkreślił, że w przypadku innych SKOK komisja działała błyskawicznie i prokuratura musi wyjaśnić, dlaczego tutaj tak nie było.

Jacek Sasin komentował też przebieg ostatniego wyjazdowego posiedzenia klubu PiS i mówił o programie PiS przed zbliżającymi się wyborami. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Jacek Sasin (szef Komitetu Stałego Rady Ministrów)

Data emisji: 10.12.2018

Godzina emisji: 7.14

fc/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jest podpis prezydenta pod ustawą o Komisji Nadzoru Finansowego

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 16:33
Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru finansowego - poinformowała Kancelaria Prezydenta. W ustawie jest artykuł umożliwiający przejmowanie przez banki innych banków znajdujących się w kłopotach.
rozwiń zwiń