more_horiz

Marek Sawicki: od trzech lat mówię, że budowanie koalicji anty PiS nie ma sensu

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 09:31
- Będziemy rozmawiali z Nowoczesną, jak im pomóc, aby dalej funkcjonowali w parlamencie. Nie jestem zwolennikiem budowania wielkiej koalicji anty PiS pod patronatem PO - mówił w radiowej Jedynce Marek Sawicki (PSL).
Audio
  • Marek Sawicki o problemach Nowoczesnej (Sygnały dnia/Jedynka)

Klub PO zmienił nazwę na Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska. Dołączyło do niego osiem osób: siedmioro dotychczasowych posłów Nowoczesnej, w tym dotychczasowa szefowa klubu tej partii Kamila Gasiuk-Pihowicz, a także Piotr Misiło - wyrzucony w ubiegłym tygodniu z Nowoczesnej. Oznacza to, że klub Nowoczesnej ma mniej niż 15 członków, przestał istnieć i stał się kołem.

Marek Sawicki skrytykował przejście posłów Nowoczesnej do klubu Platformy Obywatelskiej - Koalicji Obywatelskiej. Jak mówił, PO podkupiła Nowoczesnej posłów.

- Nas nie cieszą kłopoty wewnątrz partii, nawet jeśli są one konkurencyjne. PO powinna dążyć do porozumienia się z Nowoczesną w sprawie wspólnego klubu - tłumaczył gość Jedynki.

Jednak - jego zdaniem - wielka koalicja anty PiS nie ma sensu. - PiS sam poprzewraca się o własne nogi, a problemy z którymi w tej chwili się boryka rozsadzają tę partię od środka - dodał poseł PSL.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska-Hejke

Gość: Marek Sawicki (PSL)

Data emisji: 7.12.2018

Godzina emisji: 8.15

mr/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koniec klubu Nowoczesnej. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 19:12
Do klubu Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska dołączy ośmiu posłów należących do Nowoczesnej. Oznacza to koniec klubu Nowoczesnej, ponieważ nie będzie miał on wymaganej regulaminowo liczby 15 posłów. Tę sprawę w Polskim Radiu 24 komentowali publicyści: Adam Borowski (Gazeta Polska) i Tomasz Żółciak (Dziennik Gazeta Prawna).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Lichocka: Grzegorz Schetyna pochłonął Nowoczesną

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 18:00
- Niestety Nowoczesna okazała się przystawką Platformy Obywatelskiej, nie stała się alternatywą dla elektoratu liberalnego. W tej chwili mamy resztówkę po tym projekcie politycznym - mówiła w Polskim Radiu 24 posłanka PiS Joanna Lichocka.
rozwiń zwiń