X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zbigniew Ziobro: zmiany w prawie nie dotyczą dziennikarzy

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 08:04
- Przepis o tajemnicy zawodowej jest przepisem dość szerokim i dotyczy różnych grup zawodowych, a sprawa jest związana z zagrożeniem terrorystycznym i najcięższymi przestępstwami - mówił w "Sygnałach dnia" Zbigniew Ziobro, prokurator generalny i minister sprawiedliwości.
Audio
  • Zbigniew Ziobro o pracach nad tajemnicą zawodową (Sygnały dnia/Jedynka)

Według mediów, w zapowiedzianej przez resort sprawiedliwości nowelizacji kodeksu postępowania karnego ma znaleźć się zmiana, według której prokurator będzie mógł wydobyć od adwokata poufne informacje o jego kliencie bez pytania sądu o zgodę. To samo miałoby dotyczyć przedstawicieli innych zawodów ustawowo zobowiązanych do zachowania tajemnicy, np. dziennikarzy.

Pytany o sprawę minister sprawiedliwości wyjaśnił, że na pewno sprawa nie dotyczy dziennikarzy. - Jeśli chodzi o dziennikarzy, to chciałbym kategorycznie zaprzeczyć - powiedział Zbigniew Ziobro. Dodał, że jeśli chodzi zmiany związane z tajemnicą zawodową, to takie prace rzeczywiście trwają. - Są jeszcze różne koncepcje, na pewno sprawa w najmniejszym stopniu nie będzie dotyczyć środowiska dziennikarskiego. Co do zmian w innym zakresie, nie chciałbym jeszcze zajmować stanowiska, wysłuchuję obecnie ekspertów, ustosunkuję się do tego, po wysłuchaniu wszystkich uczestników prac - podkreślił.

Wyjaśnił, że z propozycją takich zmian wystąpili prokuratorzy. - Ten przepis jest przepisem dość szerokim, dotyczy różnych grup zawodowych – powiedział minister. Dodał, że sprawa jest związana z zagrożeniem terrorystycznym i najcięższymi przestępstwami, które "są w dzisiejszej rzeczywistości pewną zmorą". - Prokuratorzy poszukują możliwości dotarcia do dowodów - pod kontrolą sądów oczywiście - które pozwalałyby skutecznie zwalczać najcięższą przestępczość – wyjaśnił Zbigniew Ziobro.

Więcej, również o innych zmianach w prawie, w nagraniu rozmowy.


***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Zbigniew Ziobro (prokurator generalny, minister sprawiedliwości)

Data emisji: 27.09.2018

Godzina emisji: 7.15

tjak/kh/ag


Czytaj także

Prezydent powoła sędziów wskazanych przez KRS. Zbigniew Ziobro: zlikwidowaliśmy zasadę "samokooptacji"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 14:43
- Wybór sędziów do SN dokonywany przez KRS jest bardziej czytelny i transparentny; zlikwidowaliśmy zasadę, według której "towarzystwo kolegów i koleżanek" samo decydowało, jakiego kolegę dopuścić do swojego składu - powiedział w czwartek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
rozwiń zwiń