X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Piotr Zgorzelski: wyrok w Niemczech oznacza zielone światło dla powtarzania nieprawd

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 09:34
- Jako Polak stanowczo protestuję. Myślę, że służby naszego państwa powinny skutecznie w tej sprawie zadziałać - mówił o wyroku niemieckiego Trybunału Sprawiedliwości dot. ZDF i "polskich obozów śmierci" Piotr Zgorzelski, poseł PSL.
Audio
  • Piotr Zgorzelski o wyroku niemieckiego TS (Sygnały dnia/Jedynka)
Piotr Zgorzelski  w studiu radiowej Jedynki
Piotr Zgorzelski w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Były więzień niemieckiego obozu Auschwitz Karol Tendera wytoczył proces za posłużenie się przez ZDF w 2013 r. określeniem "polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz" w informacji na jej portalu. W grudniu 2016 r. krakowski sąd apelacyjny nakazał niemieckiej stacji przeprosiny. Wyrok był prawomocny.

Sprawą wyegzekwowaniem przeprosin zajmowały się niemieckie sądy, trafiła ona na koniec do Federalnego Trybunału Sprawiedliwości (BGH). Orzekł on, że wyrok sądu w Krakowie nie może być egzekwowany w RFN, gdyż byłoby to "oczywistym naruszeniem fundamentalnego prawa wolności opinii oraz mediów". Uznano też, że polski wyrok jest "nieadekwatny" do winy.

Pytany o sprawę poseł PSL odpowiedział, że wyrok FTS (BGH) jest wyrokiem "skandalicznym". - Jako Polak stanowczo protestuję. Myślę, że służby naszego państwa powinny skutecznie w tej sprawie zadziałać. Widzę tu rolę dla ministra sprawiedliwości oraz ministra spraw zagranicznych - podkreślił poseł.

Dodał, że wyrok oznacza, iż Trybunał Niemiecki daje przyzwolenie, na "rozpowszechnianie fałszywych kodów pamięci". - To jest właściwie zielone światło dla rozpowszechniania informacji, że obozy koncentracyjne były polskie i teraz cały katalog tych wszystkich nieprawd może być skutecznie i bezprawnie powtarzany. Jest to niedopuszczalne - podkreślił Piotr Zgorzelski.

Więcej, również o Trybunale Sprawiedliwości UE i sprawie SN w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Katarzyna Gójska

Gość: Piotr Zgorzelski (poseł PSL)

Data emisji: 27.08.2018

Godzina emisji: 8.15

tjak

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak