X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

PSL popiera prezydenta w kwestii zawetowania ustawy o ordynacji wyborczej

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2018 10:46
- Jeśli chodzi o wybory do Parlamentu Europejskiego, nie jest konieczne, by odbierać Polakom możliwość dokonania wyboru - mówił w audycji "Sygnały dnia" szef sztabu wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego, Piotr Zgorzelski. Polityk odniósł się w ten sposób do zapowiedzianego przez prezydenta Andrzeja Dudę weta ws. ustawy zmieniającej ordynację. 
Audio

Polityk PSL oświadczył, że zgadza się z opinią, że tę ustawę zawetować trzeba. Prezydent od jakiegoś czasu deklaruje, że skłania się ku właśnie takiemu rozwiązaniu.

- Zaproponowany przez grupę posłów PiS projekt ordynacji, był ordynacją wykluczającą, która uniemożliwiała wzięcie pod uwagę preferencji wyborczych innych wyborców niż tych, którzy głosują na PiS i PO - mówił Zgorzelski.

Kontynuując, określił wprowadzenie tych zmian jako "zabetonowanie" areny politycznej przez dwie wiodące partie. 

- Jeśli chodzi o wybory do Parlamentu Europejskiego, nie jest konieczne, by odbierać Polakom możliwość dokonania wyboru. Obniżanie i podwyższanie progu ma sens, kiedy dotyczy zbudowania jakiejś jedności parlamentarnej - ocenił poseł.

W audycji poruszono również temat założeń programowych Polskiego Stronnictwa Ludowego przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi. Zapraszamy do słuchania. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Piotr Zgorzelski (szef sztabu wyborczego PSL)

Data emisji: 16.08.2018

Godzina emisji: 8.16

kp/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Jakubiak: złożymy propozycję zmian przepisów ws. ordynacji wyborczej do PE

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 09:32
Poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak zapowiedział, że jego ugrupowanie złoży propozycję zmiany przepisów dotyczących zmian w ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Gość "Sygnałów Dnia" w radiowej Jedynce mówił, że ewentualne zmiany nie obejmowałyby najbliższych wyborów do PE w 2019 roku. 
rozwiń zwiń